Sınav Hazırlık Kursu

IELTS Uluslararası İngiliz Dili Test Sistemi

Bu sistem İngilizce eğitim verilen ortamda öğrencilik yapmak ya da çalışmak isteyen adayların dil becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır.

IELTS Sınavı orta seviyeden yüksek seviyeye kadar İngilizce bilen adaylar için ayarlanmıştır. Sınavlar her ay düzenli olarak yapılır. IELTS kursu 30 derslik yoğun sınav hazırlık programını içermektedir.

2 çeşit IELTS sınavı vardır: Akademik ve Genel Eğitim.

Akademik Modül İngilizce konuşulan üniversitelerde bir derece programına kayıt olabilecek kadar yeterli İngilizce yeterlilik sertifikası vermektedir.

Genel Eğitim Modülü katılımcıları kapsamlı ve temel İngilizce bilgisiyle donatan temel bir program olarak tasarlanmıştır. Genel İngilizce İngiltere’ye diploma, staj ya da İngilizce eğitim programı almak isteyen adaylar için uygundur. Aynı zamanda Avustralya, Kanada ya da Yeni Zelanda’ya göç etmek isteyenlere de önerilir.

IELTS Puanlama Sistemi: 1 (Hiç İngilizce bilgisi olmayan)- 9 (uzman) aralığındadır.

İngilizce eğitim veren üniversite programları için genelde aşağıdaki puanlama sistemini kullanmaktadır:

Temel: 5.5

Öğrenci: 6

Üniversite Mezunu: 6.5

Öğrenciler 3 ayda sadece 1 sınava girebilir. Kayıt 1 ay önceden yaptırılmalıdır. Katılımcılar ihtiyaçlarına göre Akademik ya da genel „Okuma yazma“ modüllerini seçebilirler. Lütfen, İngilizce kursumuza rezervasyon yaptırdıktan sonra sınav için kayıt yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Lütfen şunu unutmayın:

Aksi takdirde sınava katılmanızı garanti edemeyiz. Böyle bir durumdan Maltalingua sorumlu değildir.

IELTS Sınavına geç kalanları Kabul etmek mümkün değildir. IELTS sınavı için kayıt formu buradan bulunabilir.

Başvurularınıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.