Malta Etkinlikler Takvimi 2019

Dikkat!

Yılda 6 kez oynanan,Fort St Elmo,Malta tarihine dair özel bir izlenim yaratmaktadır."Malta Tarihi Yeniden Yaşatma Grubu"; Napolyon önderliğinde (1798-1800) gerçekleşen Fransızların saldırısı detaylarını tatlı bir şekilde işleyerek  yeniden yapılandırmıştır. Fransızların gelişini, Maltalı isyanı ve Fransızların İngilizlerin yardımı ile yenmelerini konu alan 50 dakikalık oyun, orijinal kostümleri ve çağdaş gereçleri ile  tekrar tekrar oynanıyor. Fort girişi için ücretsiz biletler  mevcuttur.

Muhafızların Değiştirilmesi

Ayın her cuma günü saat 10.30'da Valletta'daki St George Meydanı'nda bir geçit töreni başlıyor. Malta Bandosu Silahlı Kuvvetleri, Ana Vardiyanın Saray Valletta'sından değiştirilmesini kabul etmek için cumhuriyet caddesine yürüdü. Görmek için geleneksel ve gösterişli bir görüntüdür.

Karnaval, 28.02.2019 - 05.03.2019

İlkbahar mevsimi karnaval zamanıdır ve iyi bir parti için hazırsanız, o zaman bu haftasonu kutlamaları sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Festivallerin merkezi Valetta’dır ama küçük kasabalarda da benzer partiler gerçekleştirilir. Tüm ada üzerinde, renkli kostümler içinde yürüyüş yapan insanlar bulacaksınız. Paceville ‘de partiler  gece de devam ediyor! Malta’nın  bu renkli yanını kaçırmayın!

Paskalya Haftası, 14.04.2019 - 20.04.2019

Paskalya, Malta’da gerçekleşen büyük bir kutlamadır.Kiliseler cömertçe süslenir ve akşamları harika ışık saçar. Kutsal Cuma ve Paskalya Pazar olan muhteşem kilise geçit törenlerini kaçırmamalısınız. İki ünlü geçit töreni olan Kutsal Cuma, Qormi’de ve Paskalya Pazar Vittorisia ve Qoirmi’de gerçekleşmektedir. Bir çok Maltalı katılır ve İncil sahnelerini kostümleri ile birlikte oynarlar. Özellikle, Paskalya Pazar etkinliğinde adayı, mutlu ve coşkulu bir atmosfer  kapsar.

Uluslararası Havai Fişek Festivali. 29.04.2019 - 10.05.2019

Havai fişek festivali Malta'da bir gelenek haline gelmiştir. Yerli halk ve turistlerin katılımı ilegerçekleşir. Valletta'nın, Grand Harbour mevki bu etkinlik  için harika bir yerdir ve aynı zamanda bu süre içerisinde Malta. AB üyeliğiyedinci yıldönümü de kutlandı. Havai fişek festivali tüm Malta genelinde bir çok köy partileri içinde bir başlangıç sinyalidir.

Malta Uluslararası Müzik Festivali, 24.05.2019 & 04.05.2019

Avrupa Kültür Vakfı (EUFSC), Valletta 2018 - Kültür Başkenti olarak Malta Filarmoni Orkestrası ile birlikte müşterilerin çeşitli etkinliklere katılma imkânı sunacak. Klasik müziği, solo resitaller, oda müziği odaları ve büyük beğeni toplayan sanatçılar, yükselen yıldızlar ve inanılmaz yeni yetenekler içeren görkemli orkestra konserleri gibi birçok farklı biçimde bekleyin.

Ortaçağ Mdina, 05.05.2019 - 06.05.2019

Ortaçağ Mdina Festivali bütün şehri, Ortaçağ'dan kalma bir atmosferin içine koyar ve ziyaretçiler kendilerini şovalyelik zamanlarındaymış gibi  hissederler. Müzisyenler sokak köşelerinde çalarlar ve tüm şehir ilkbahardaymışduygusu yaşamak için çiçeklerle süslenir. Müzeler, kiliseler ve diğer tarihi yerler bu hafta sonu tüm ziyaretçilere açıktır.

Köy Festivalleri

Tüm yıl boyunca, Malta tarihi ve geleneğini yaşayabilirsiniz. Her köyün kendi festival günü vardır. Bir hafta, birçok havaifişek eşliğinde, koruyucu azizi anma töreni ve bir sonraki günde kilise etrafında gerçekleşen geçit törenine ayrılmıştır. Maltalılar, memnuniyetle sizinle bu geleneği paylaşacaktır!

Valletta Yeşil Festivali

Bu festival süresince Valetta'nın en büyük açık alanlarından biri olan Pjazza San İriç, 80.000'den fazla mevsimlik çiçekli bitki ve çiçekten müthiş bir gösteri haline gelecek. Valletta çevresindeki Pjazza San Ġorġ ve diğer mekanlarda çeşitli eğitim atölyeleri, seminerler, müzik ve eğlence keşfedin.

L’Imnarja Yaz Halk Festivali

Bu şenlik tarihleri 1530 yılında Şovalye Hospitalier’in gelmesinden öncesine uzanıyor. Onun adı "L'Imnarja", "Işık Festivali", başlangıçta bir çok gündönümünde onun için gerçekleşen yangınlar vardı. Bugün, parti Buskett Bahçeleri nde gerçekleşir: aile ve arkadaşlarızla piknik yapmak için, şarabın su gibi aktığı, geleneksel  tavşan yemeği gibi ulusal lezzetlerin sunulduğu bu günü tercih edebilirsiniz. Akşamları; şarkı söylemek, gitar çalmak ve yerel halk müzikleri geceye renk katmaktadır.

Malta Müzik Hafta, 27.06.2019 - 01.07.2019

Malta Müzik Hafta öğretim yılı sonu ve Malta'da başka heyecan verici yaz başlangıcıdır. Müzik Haftası Malta farklı yerlerinde partiler ve çevresinde müzik sesleri ile dolu bir zamandır. Bu özgürlük ve haz gerçekten büyülü bir haftadır.

Malta Isle of MTV Müzikali, 27.06.2019

MTV Malta Müzikali her yıl, yıllık 50.000 'den fazla ziyaretçiyi çekiyor. Müzikal gösteri dünya standartlarında bir çizgiye sahiptir ve güneşli Malta adasında; profesyonel müzisyenler tarafından, ücretsiz ve canlı müzik keyfine varmak için gelen birçok kişiyi ağırlamaktadır. Zaten bilinir ki; Avrupa'da  bir kez daha görülmesi gereken müzik festivallerinden birisi  olacaktır.

Arti Fil-Misraħ, Temmuz ayındaki her Cuma

Kuzey kasabası Mellieħa'nın sokakları, yerel halkın ve turistlerin tadını çıkarmak için yerel sanatçıları, müzisyenleri, esnafları ve benzeri yetenekleri sergileyen Temmuz ayının her cuma dönüşüyor. Hafta sonu başlamak için mükemmel bir yol.

Malta Sanat Festivali, 29.06.2019 - 13.07.2019

Her yıl, tiyatro, dans, müzik ve resim gibi birçok sanat dalını içine alarak gerçekleştirilir.Birçoğu uluslararası ve Maltalı ünlü sanatçıların katıldığı ve Akdeniz Konferans Merkezi, MITTP Tiyatrosu ya da Valletta Yaratılıcığı Geliştirme Merkezi gibi çeşitli mekanlarda gerçekleşen etkinlikler programının tadını çıkarın.Bu sunumların seçimi ücretsizdir.

Malta Rock ve Jazz Festivali, 15.07.2019 - 20.07.2019

Valetta kalesi altında benzersiz, muhteşem manzara ve büyük rıhtım önünde uluslararası caz dolu üç Akdeniz gecesi. Caz hayranları Temmuz ayında dünyaca ünlü sanatçılarla birlikte güzel bir akşam geçirmek için memnuniyetle bu fırsatı kullanacaktırlar.

Farsons Büyük Bira Festivali, 26.07.2019 - 04.08.2019

Ta 'Qali ‘nin küçük bir köyü olan Farsons, Büyük Bira Festivali olmak üzere iyi müzik, iyi yemek ve tabi ki iyi bira ile sizlere ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce ziyaretçinin ücretsiz 10 günlük festivale katılması bekleniyor. Sayısız eğlence ve aktivitelerle dolu ve oldukça fazla yiyecek ve içecek seçiminin olduğu bir programdır. Açık hava sahnesinde, sıcak yerel müzisyenler ve gruplar tarafından sunulan canlı performanslar ile eğlencenin doruğuna varabilirsiniz.

Zafer Bayramı, 08.09.2019

8 Eylül, Malta’da üç farklı olayın; Kutsal bakire Meryem’in dini doğum günü, 1565 kuşatmasının sona erdiği gün ve İkinci Dünya Savaşında İtalyan ordusunun İngilizler tarafından yenilgiye uğratıldığı gün olması nedeniyle çok özel bir gündür. Festivaller Gozo, Senglea, Naxxar, Mellieha ve Xaghra ‘da gerçekleşmektedir. 1878 yılından bu yana,her yıl, Malta'nın en büyük limanlarında, altı takım arasında gerçekleşen kürek yarışlarına ev sahipliği yapıyor!

Bağımsızlık Günü, 21.09.2019

Malta, 1964 Eylül ayında İngiltere’den siyasi bağımsızlığını kazandı.21 Eylül gecesi boyunca, Malta bayrağı Floriana Bağımsızlık Meydanında yükseğe çıkarılır. O zamandan beri her 21 Eylül’de o günü kutlamak için bir çok etkinlik ve festival düzenlenir.

Malta Uluslararası Airshow

En büyük açık olaylardan biri ve Malta'da bir üst turist ve aile olayı olarak yüksek bir itibar kazanmıştır - Yıllık Uluslararası Malta Havalimanında Uluslararası Havacılık Fuarı Eylül ayında düzenlenecek.

Rolex Orta Deniz Yarışı

Bu yıl, Rolez Orta Deniz Yarışlarının 32. yıl dönümüdür.Valetta limanından, 70 kruvazör Sicilya’nın doğu kıyısında ki Messina Boğazı’nı geçmek için 606 millik deniz yolculuğa çıkıyorlar. Gezi ekibi; Stromboli, Favignana ve Pantelleria çevresinden Sicilya’ya ve Lampedusa üzerinden Malta’ya geri dönmek üzere yola çıkar. Denizin farklı manzara ve dokuları bu yarışı bir nevi meydan okuma haline getiriyor ve cazip kılıyor!