Malta Etkinlikler Takvimi 2024

Malta her yastan ve kesimden insanin zevkine uygun inanilmaz etkinliklere yil boyunca ev sahipligi yapiyor. Maltanin zengin etkinlik takvimi yil boyunca performanslar, festivaller, sergiler, yerel ve uluslararasi senlikler sunuyor. Malta her yil bir cok uluslararasi modern, klasik ve caz muzik sanatcisini agirliyor , konserlere ve festivallere ev sahipligi yapiyor.

Malta karada, denizde ve havada gerceklesenbir cok spor etkinligine de ev sahipligi yapiyor. Ayni zamanda genis salonlarda dans performanslari, pandomimler, tiyatro oyunlri gibi bir cok etkinlikleri de bulmak mumkun. Malta’nin bazi etkinliklerini asagida bulabilirsiniz.

 

Nöbet Değişimi

Valletta'daki St George Meydanı'nda her ayın son Cuma günü saat 10.30'da bir geçit töreni başlar. Malta Silahlı Kuvvetleri Bandosu, Valletta Sarayı'ndaki Ana Muhafızın değiştirilmesini onaylamak için Cumhuriyet Caddesi'nden aşağı yürür. Geleneksel ve muhteşem bir gösteri için izlemeye değer.

 

Saluting Battery

Saluting Battery, Malta'nın en önemli tarihi etkinliklerinden biridir ve ada'nın en yüksek noktasında her gün 12:00 ile 16:00 arasında gerçekleşir. Askerler geleneksel olarak ağır top ateşler. Ziyaretçiler genellikle Bu Harika Liman'dan bu tarihi olayı izlerler. Malta'yı ziyaret eden herkesin görüp görmesi gereken yerlerden biridir.

Valletta Barok Festivali, 11 - 28 Ocak 2024

Valletta Uluslararası Barok Festivali, önde gelen barok müzik sanatçılarını yerel ve uluslararası bir kitle ile dolu tarihî bir atmosferde dinleme fırsatı sunar. Festival'in ana sahnelerinden biri olan dünyanın en eski çalışan tiyatrosu Teatru Manoel, St. John's Co-Cathedral, ve Valletta Arkeoloji Müzesi sadece ziyaret edebileceğiniz birkaç ilginç mekândan birkaçıdır. Valletta Uluslararası Barok Festivali, Bach'tan Vivaldi'ye kadar muhteşem müzik performanslarıyla izleyicisine zengin bir müzik ziyafeti sunuyor.

Karnaval, 09 - 17 Şubat 2024

Bahar karnavalları için zaman. Eğlenceli bir parti arıyorsanız, bu kutlama hafta sonu sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Kutlamaların merkezi Valletta'dır, ancak daha küçük kasabalarda benzer partiler vardır. Ada genelinde renkli kostümlü insanlar büyük cortege beklerler. Parti gece yarısına kadar Paceville'de devam eder! Malta'nın bu renkli tarafını kaçırmayın!

Paskalya Haftası, 25 - 31 Mart 2024

Paskalya, Malta'da büyük bir kutlamadır. Kiliseler kusursuz bir şekilde dekore edilir ve akşamları güzel bir şekilde aydınlatılır. İyi Cuma ve Paskalya Pazarı'ndaki muhteşem kilise geçitlerini kaçırmamanız gerekir. İyi Cuma'da Qormi'de ve İyi Cuma ve Paskalya Pazarı'nda Vittoriosa'da iki ünlü geçit yapılır. Birçok Malta vatandaşı kostümle Biblical sahnelerini yeniden canlandırır. Özellikle Paskalya Pazarı'nda, adanın üzerine mutlu ve neşeli bir atmosfer yayılır.

Çilek Festivali, TBA Nisan 2024

Yerel halkın ilkbahar aylarını beklemesinin en büyük nedenlerinden biri Çilek Festivali! 'Festa Frawli' olarak bilinen festival, ada'nın kuzeyindeki bir köy olan Mġarr'da düzenlenir. Lezzetli çilekler, festival için toplanır ve yerel halk, Paris Kilisesi'nin dışındaki meydanda kurulacak olan lezzetli çilek özelikleri için bazı hazırlıklar yaparlar. Çilek Festivali, süper lezzetli çilekler, stantlar ve eğlence gösterileri ile yerel ve yabancı ziyaretçileri karşılar.

Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali, TBA Nisan 2024

Havai fişekleri festivali Malta'da bir gelenektir. Hem yerlilerin hem de turistlerin katıldığı bir etkinliktir. Valletta Büyük Liman'ı, Malta'nın AB üyeliğinin yıl dönümü de kutlanan bu etkinliğin yapıldığı mükemmel bir yerdir. Havai fişekleri festivali, Malta genelindeki birçok köy partisi için bir başlangıç işaretidir.

Valletta Yeşil Festivali, TBA Mayıs 2024

Valletta Yeşil Festivali sırasında, Valletta'nın en büyük açık alanlarından biri olan Pjazza San Ġorġ, 80.000'den fazla mevsimsel çiçek ve bitkilerin yer aldığı çok etkileyici bir etkinlik alanına dönüştürülüyor. Pjazza San Ġorġ civarındaki ve Valletta'daki diğer mekanlardaki çeşitli eğitici atölyeleri, seminerleri, müzik ve eğlence etkinliklerini keşfedin.

Köy Festivali

Bütün yıl boyunca Malta'nın tarihini ve geleneğini yakından deneyimleyebilirsiniz. Her köyün bir festa olarak bilinen özel günü vardır. Belirli azizlerine adanmış bir hafta, şölen, büyük bir parti ve ardından kilise geçidiyle taçlandırılır. Malta halkı bu geleneklerini sizinle memnuniyetle paylaşacak.

Earth Garden, 06 - 09 Haziran 2024

Earth Garden Festival, açık havada bir Ana Akım Müzik Festivalidir. Festival, 5 farklı müzik sahnesini içerir: Roots Stage, Enchanted Forest, Electronic Sphere, Strawberry Hill ve çok iyi organize edilmiş canlı Jamming Alanı gibi. Bu, Malta'da yazı başlatan festivallerden biridir ve çevre dostu ve samimi bir ortamda eğlence dolu ve harika müzik garantisi verir.

Abode on the Rock, 20 - 24 Haziran 2024

Londra merkezli organizatörler, Malta'nın kardeş adası Gozo'yu açılış elektronik müzik festivali için ele geçirmeye hazırlanıyorlar. Plaj partisinde, teknede partide dans edin ve Halka'nın güzel adasında unutulmaz bir deneyim yaşayın, Malta'nın ana karasından sadece kısa bir feribot yolculuğu uzakta.

Malta Uluslararası Sanat Festivali, 14 - 23 Haziran 2024

Malta Uluslararası Sanat Festivali her yıl gerçekleşir ve tiyatro, dans, müzik ve resim gibi geniş bir sanat yelpazesi sunar. Malta'lı ve uluslararası tanınmış sanatçıların birçok performansından oluşan geniş bir seçki, akdeniz Konferans Merkezi, MITP Tiyatrosu veya Valletta'daki St. James Cavalier Merkezi gibi mekanlarda sunulmaktadır. Sunumların bir seçkisi ücretsizdir.

L´Imnarja Yaz Halk Festivali, TBA Haziran 2024

Bu kutlama, 1530'dan önce Knights Hospitaller'ın gelişi kadar geriye gider. "L'Imnarja", "Işık Festivali" anlamına gelir, çünkü başlangıçta kutlamaları takip eden birçok gündönümü ateşi vardı. Bugün parti Buskett Bahçeleri'nde yapılıyor: aile ve arkadaşlar bu günü piknik için kullanıyor, şarap akıyor, milli lezzetler, geleneksel bir tavşan yemeği gibi sunuluyor. Akşamları şarkı, gitar ve yerel halk müziği eğlence sağlıyor.

Malta Moda Haftası, TBA 2024

Malta Moda Haftası, dünya genelindeki benzer moda başkentlerinde düzenlenen moda haftalarının en yüksek standartlarına ulaşan süper moda şovları, partileri ve etkinlikleri sunan inanılmaz bir haftadır. Muhteşem başkent Valletta, moda tasarımcılarından podyum modellerine, stilistlere ve makyaj sanatçılarına kadar Malta'nın en iyi yeteneklerini sunar. Hafta, 2 Temmuz'da Malta Moda Ödülleri'nin 25. yılıyla sona erecek.

Lost & Found Festivali, TBA 2024

Lost & Found Festivali, favori DJ'lerinizden fantastik müzik dinleme ve eğlenme fırsatı verir. DJ Annie Mac tarafından düzenlenen festival, Malta'nın en iyi açık hava gece kulüplerinde çeşitli partiler ve birçok katılımcıyı memnun eden tekne partileri, havuz partileri ve hatta tarihi bir kalede parti gibi etkinlikler sunar! Lost & Found, çeşitli bir kalabalıkla heyecan verici bir deneyim yaşama fırsatı sunar. Efsanevi partilerle dolu uzun bir haftasonunun parçası olmak isteyenler için en iyi seçeneklerden biridir.

Malta Caz Festivali, 08 - 13 Temmuz 2024

Bir benzersiz, nefes kesici bir manzara altında Valletta'nın kuşatmasıyla karşı karşıya, Akdeniz'in üç gecesi uluslararası cazdan sorumlu bir etkinliktir. Jazz sevenler, temmuz ayında dünyaca ünlü sanatçılarla güzel akşamlar geçirmek için bu fırsatı memnuniyetle kullanacaklar.

Malta Müzik Haftası, 13 - 17 Temmuz 2024

Malta Müzik Haftası, okul yılı sonunu ve Malta'da önümüzdeki harika bir yazı işaret eder. Malta Müzik Haftası, farklı yerlerdeki partilerle herkes için bir şeyler sunan bir hafta dolu. Bu özgürlük, müzik ve keyif dolu gerçekten sihirli bir haftadır.

Isle of MTV Malta Özel, TBA Temmuz 2024

Her yıl daha fazla ziyaretçi çeken Isle of MTV etkinliği. Yerel sanatçıları ve grupları cazip bir başlangıçla karşılayan bu müzikal şölen, dünyanın en iyi, en popüler müzisyenlerinin canlı ve ücretsiz performans sergileme fırsatı sunar - doğrudan güneşli Akdeniz adası Malta'da. Açıkçası bir kez daha Avrupa'daki görülmesi gereken müzik festivallerinden biri olacak.

Rock the South, 18 - 20 Temmuz 2024

Rock the South Malta, Zion Reggae Bar'da yerli ve uluslararası birçok müzisyenin yer aldığı 30'dan fazla sanatçı ve birden fazla sahneyi müzik severlerle buluşturur. Rock the South Malta, başlangıcından bugüne kadar 100'den fazla sanatçıya ev sahipliği yapmıştır. Her yıl reggae, caz, rock ve hatta punk gibi türlerde sınırsız eğlence sunar.

Farsons Büyük Bira Festivali, TBA Temmuz 2024

Ta' Qali'nin küçük köyünde Farsons Great Beer Festival'i, iyi müzik, iyi yemek ve tabii ki iyi bira hakkında. Birkaç bin ziyaretçinin ücretsiz 10 günlük festivale katılmaları bekleniyor. Program birçok eğlence ve etkinlikle dolu ve birçok bar, yiyecek ve içecek sunuyor. Açık havada sahnelenen sıcak yerel müzisyenler ve gruplarının birçok canlı performansı keyifli olabilir.

Eko Pazar Malta 2024

Friends of the Earth Malta ve Eco Market Malta, her şeyin insanlar ve gezegen için iyi olan şeylere odaklandığı bir 2 günlük pazar ve kutlama düzenliyorlar. Etkinlik, sürdürülebilir ev eşyaları, etik moda, toksik olmayan kişisel bakım ürünleri ve sanat ve el sanatları gibi birçok günlük ürün içeren birçok onaylanmış ve değerlendirilen satıcı pazarı içerir. Ekim ayı Eco Market'in bir özelliği ise, harika, sağlıklı, ferahlatıcı yiyecekler üretmek için her gün sıkı çalışan binlerce yerel çiftçiye odaklanmaktadır. Bu nedenle, organik ürünler bulabileceğiniz standlar, doğal gıda ve atıştırmalıklarla birlikte en samimi ve lezzetli yiyeceklerden bazılarını sunan yiyecek kamyonları bulacaksınız. Bu iki günlük etkinlik, iyi yemek, sürdürülebilir yaşam ve olumlu tarım pratikleri ile ilgili bilinçlendirme standları, farkındalık konuşmaları ve eğitici atölyelerle birlikte canlı müzik, eğlence ve çocuklar ve yetişkinler için eğlenceli aktivitelerle her şeyi korumaya yöneliktir. Lütfen not edin: Pazar tek kullanımlık plastiklerin yüzde 100 yasak olduğu bir ortamda işlemektedir. Eco Market her ay farklı yerlerde yapılmaktadır.

Earth Day Green Fuarı TBA 2024

Ghajn Tuffieha'da 2024 tarihinde, eğitici etkinlikler, sürdürülebilir girişimler, çevre dostu ürünler ve iklim bilinci dolu keyifli bir hafta sonu.

Yaz Gecesi Eko Pazarı, Mellieha Meydanı, Mellieha, TBA 2024

AB Sürdürülebilirlik Haftası'nda, Eco Market, sürdürülebilir satıcılar ve gönüllüler tarafından yönetilen bir yaz gecesi pazarı düzenliyor. İçinde şunlar olacak: yüksek kaliteli meyve, sebze, çiftçi süt ürünleri, yerel el yapımı öğeler ve ikincil eşyalar, doğal kişisel bakım ürünleri, gıda yemeği, Lezzetli vegan yiyecekler, canlı müzik ve çocuklar için aktiviteler. Bu pazar, aralarındaki bağları güçlendirmeye ve ilham verici topluluk oluşturmaya çalışan yerel sürdürülebilir oluşumları ele alacaktır.

Festival Mediterranea, TBA 2024

Adanın Akdeniz kültürünü kutlamak için bir festival. Festival Mediterranea, Gozo'da yapılır. Festival boyunca adanın her yerinde sunumlar, konserler ve gösteriler olacak. Sanat sergilerinden gıda ve içecek etkinliklerine, arkeoloji konferanslarından tarihi turlara her türlü etkinlik düzenleniyor. Adanın tümü bir kültür merkezi haline geldi, Akdeniz kültürünü bu festivalde deneyimleyebilirsiniz!

Yaz Sonu Festivali, Gzira Bahçeleri, Ta'Xbiex Yat Limanı yakınında, TBA 2024

Bu Ekolojik Pazar'da, canlı bir "Yaz Sonu Festivali" nde aile dostu, çevre dostu mutluluk dolu üç gün sizi bekliyor. Samimi ve aile dostu bir atmosfer sunan bu festivalde, canlı müzik, food truck'lar, çocuklar için eğlenceler ve topluluğumuzda sunulan çevre dostu keşifler gibi birçok etkinlik düzenlenecek.

Mdina Klasik, TBA Ekim 2024

Mdina Grand Prix Classic Car etkinliği her yıl Ekim ayında gerçekleşir. Mdina'nın sokak pisti, eski başkent kalesinin tarlkının altında yer almaktadır. Klasik araba yarışları için sihirli bir hafta sonu vaat ediyor. Spor arabalardan modern canavarlara kadar herkes hazır olacak.

Notte Bianca, 5 Ekim 2024

Saraylar ve müzeler özel giriş ücretleriyle geç saatlere kadar açık kalmış ve bazıları ücretsiz bile, örneğin Cumhurbaşkanlığı Sarayı. Sokaklar görüntü sanatı ve tiyatro performanslarıyla dolup taşıyor. Müzik, Malta'daki sokaklarda yankılanacak yerliler ve yabancı gruplar için serbest sahne konserleri de dahil olmak üzere yayılıyor. Tabii ki, kafeler ve restoranlar, geleneksel lezzetler için barlar ile geç saatlere kadar açık olan masaları da içeriyor.

Eko Market Floriana, TBA Ekim 2024

Fantastik atmosferi ve mutlu yüzleri ile tek Eko Market, samimi bir "Yemek Kutusu Festivali" ne karışıyor. Küçük işletme topluluğumuzun gerçekten benzersiz, doğa dostu, sürdürülebilir bir seçimini sergilemek için açık havada gerçekleşir. Eko-Sustainable ürünlere dair inanılmaz bir vitrine ek olarak, vegan yemekleri, vegan birası, canlı müzik ve bir saatte bir dizi ücretsiz aktivite Programı! Siz, Hotel Phoenicia'nın tam önünde bulacaksınız.

Birgu Festivali, TBA Ekim 2024

Birgufest, Birgu Gecesi olarak bilinen birkaç yıl içinde giderek daha popüler hale gelmiştir. Bunun nedeni, bu küçük, surlarla çevrili kasabanın ne kadar güzel olduğudur. Bu tarihi kasaba her katvye ve her balkonda binlerce mum ile aydınlatılır. Bazı lezzetli yerel yiyecek stantları, restoranlar ve caz müzik severleri canlandıran birçok band da dahil olmak üzere çok çeşitli stantlar mevcuttur.

Rolex Middle Sea Yarışı, 23-25 Ekim 2024

Rolex Middle Sea Yarışı Valletta limanında başlar. Yaklaşık 70 yelkenli tekne, Sicilya'nın doğu kıyısı boyunca Messina Boğazı'ndan geçecek 606 deniz mili yolculuğuna çıkacak. Seyahat Stromboli, Favignana ve Sicilya'daki Pantelleria etrafında devam ediyor ve ardından Lampedusa üzerinden Malta'ya geri dönüyor. Farklı manzaralar ve deniz dokuları bu yarışı özel ve ilgi çekici kılıyor. Yarış 15 Ekim'de başlayacak.

Arti Fil-Misraħ, TBA 2024

Kuzey kasabası Mellieħa'nın sokakları, Temmuz ayında her Cuma günü yerel sanatçılar, müzisyenler, zanaatkârlar ve benzeri yeteneklerin sergilenmesiyle yerel halkın ve turistlerin eğlenmesi için değişime uğruyor. Hafta sonunuza başlamak için mükemmel bir yol.

Għanafest, TBA 2024

Ghanafest, her yıl Haziran ayında üç gün süren bir Malta halk müziği festivalidir. Festivale geleneksel Malta mutfağı ve Floriana Argotti Bahçelerinin nefes kesen manzarası eşlik eder. Malta halk müziğinin yanı sıra yerel müzisyenler ve gruplar da sahne alıyor. Üç gün süren festival boyunca kurulan stantlarda çeşitli el sanatları sergileri de yer alıyor.