Maltalingua Ltd. Genel Hüküm ve Koşulları

Bu şartlar ve koşullar Maltalingua Ltd. tarafından sağlanan hizmetlerden yararlanmak için bir rezervasyonu teyit eden her bir kişi veya grup - “müşteri” veya “öğrenci” olarak adlandırılan kişiler arasındaki sözleşme ilişkisini yönetmektedir.

1.   Rezervasyon

Tüm rezervasyonlarımız, rezervasyon formumuzu internet sitemiz üzerinden yapılarak yapılmaktadır.

Yetişkin Rezervasyon Formu: https://www.maltalingua.com.tr/rezervasyon/

Junior Rezervasyon Formu: https://www.maltalingua.com.tr/cocuklar/rezervasyon/

Hem Maltalingua Ltd. hem de müşteri / öğrenci, rezervasyonun onayı üzerine (Web, e-posta, faks, telefon veya posta yoluyla) kendilerini bu şartlar ve koşullara bağlar.

2.   Ödeme

Ödemeler uluslararası banka havalesi yoluyla yapılmalı ve tüm banka masraflarını içermelidir. Banka bilgileri faturada bulunabilir. Aktarımı gerçekleştirirken lütfen öğrencinin adını referans olarak belirtin ve transfer ödemesinin bir kopyasını Maltalingua'ya gönderin.

Rezervasyonu garanti altına almak için, rezervasyon onayını aldıktan sonra 7 gün içinde tam ödeme veya 20% teminat ödenmelidir.

Ödemeler, varış tarihinden en geç 1 ay önce eksiksiz olarak alınmalıdır. Geç rezervasyonlarda, rezervasyon onaylandıktan sonra ödeme tam olarak yapılmalıdır.

Maltalingua, yukarıda belirtildiği şekilde ödemenin alınmadığı herhangi bir rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutar veya varıştan önce ücretlerini ödemeyen ve ödemeyen herhangi bir öğrenciyi reddetme hakkını saklı tutar.

Diğer ödeme yöntemleri için lütfen Maltalingua ile doğrudan iletişime geçin.

3.   Vize

Maltalingua genel vize yardımı sağlayacaktır. Bununla birlikte, güncel bilgi ve takip etmesi gereken prosedür için ilgili elçilik veya konsolosluğa başvurmak öğrencinin sorumluluğundadır.

Vize gerekirse, tüm rezervasyon ücretleri Maltalingua tarafından bir Kabul Mektubu düzenlenmeden önce ödenmeli ve alınmalıdır.

Vize başvurusu reddedilirse Maltalingua derhal bilgilendirilmelidir. Rezervasyonun tam olarak geri ödenmesi için - 50 avroluk bir ek ücret - iade mektubunun bir kopyası Maltalingua'ya varıştan en geç 7 gün önce yapılmalıdır.

Bildirimin varış tarihinden 7 günden daha az bir süre önce yapılması halinde, iadesi olmayan ücretlerin (50 € ve banka harçlarının yönetim ücreti) yanı sıra toplam rezervasyonun bir haftalığına denk bir iptal ücreti uygulanacaktır.

Ödenmesi gereken parasal geri ödemeler öğrenciye, paraların alındığı şekilde iade edilecektir.

4.   Rezervasyon İptal Ücretleri ve İadeler

Rezervasyon iptali yazılı olarak alınmalıdır ve aşağıdaki ücretlere tabidir:

4.1 Varıştan Önce - Öğrenim ve Konaklama

Varıştan önceki gün sayısı

Toplam rezervasyon maliyetinin% 'si *

28 gün veya daha fazla

20%

15 ila 27 gün

35%

8 ila 14 gün

50%

3 ila 7 gün

65%

1 ila 2 gün

80%

gösteri yok

100%

* Bu herhangi bir ECO vergi hariç

Toplam rezervasyon, aşağıdakilerin toplam maliyetini içerir (oteller için aşağıya bakınız):

  • Konaklama
  • Öğretim
  • Vize Desteği
  • Havalimanı aktarmaları
  • Faturada belirtilen diğer ek hizmetler veya malzemeler (ECO Tax hariç)

Maltalingua bir programı iptal etmek zorunda kaldığında, Maltalingua ya uygun bir alternatif ya da geri ödeme ödemesi sağlayacaktır.

Ödeme alındıktan sonra varıştan önce bir rezervasyonda yapılan tüm değişiklikler 50 € idari ücrete tabidir.

Oteller, hosteller ve diğer üçüncü şahıs konaklama sağlayıcıları için, konaklama ücretinin tamamını tahsil edebilecek iptal ücretlerinden kaçınmak için rezervasyonlar varıştan 30 gün önce iptal edilmelidir.

4.2 Varıştan Sonra - Öğrenim ve Konaklama

İptalin yapılması durumunda, planlanan varış tarihinden veya kurs başlangıcından önce, ücret iadesi yapılmayacaktır. Maltalingua'nın takdirine bağlı olarak, rezervasyonlar yıl içinde daha geç bir tarihe ertelenebilir, ancak iptal ve / veya yönetim ücretleri uygulanabilir.

Öğrencinin herhangi bir sebepten dolayı katılamadığı derslere para iadesi yapılmaz.

Bir öğrencinin konaklama yerine varmaması durumunda, geri ödeme yapılmayacaktır.

Malta'da herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. Ödeme, alındığı gibi aynı şekilde öğrenciye iade edilir. Öğrenim ücretini yükseltmek için bu paranın bir kısmını kullanmak isteyen öğrenciler bunu yapabilir (müsaitlik durumuna ve 50 € idari ücrete tabidir) - kalan bakiye daha sonra alındığı gibi aynı şekilde öğrenciye iade edilir.

5. Grup Rezervasyonları

Maltalingua acentelerden, okullardan, kolejlerden ve bireylerden grup rezervasyonları (en az 5 öğrenci) kabul eder.

Tüm grup rezervasyonları, rezervasyon sırasındaki müsaitlik durumuna bağlıdır.

Hem çevrimiçi hem de doğrudan tüm sorular, istenen tarihleri, öğrenci sayısını, kursu / programı ve konaklamayı içermelidir. Bir soruşturma alındıktan sonra, Maltalingua kişiselleştirilmiş bir grup teklifi hazırlayacaktır. Teklif kabul edildiğinde ve müsaitlik durumu teyit edildiğinde, geçici rezervasyonu onaylamak için 14 gün içinde toplam grup rezervasyonuna karşı% 40 depozito ödenmelidir.

Öğrenci ayrıntıları ve ödeme

Tüm öğrencilerin ve grup liderlerinin detayları varış tarihinden en geç 10 hafta önce sunulmalıdır. Alınan bir proforma fatura düzenlenecektir. Tam ödeme, varış tarihinden en geç 8 hafta önce alınmalıdır.

Grup numaralarındaki değişiklik

Rezervasyondan önce ancak depozito ödendikten sonra:

Sayılarda azalma - orantılı depozito kaybedildi

Sayılarda artış - artan sayılara karşı derhal% 40 depozito ödenmelidir

Rezervasyon alındıktan sonra:

Sayılarda artış - proformanın verildiği tarihten itibaren 7 gün içinde ek öğrenci (ler) için tam ödeme yapılmalıdır.

Sayılarda azalma - lütfen aşağıdaki grup iptal şartlarına bakın

İptal

Varıştan Önce - Eğitim ve Konaklama

Gün sayısı

Alınan Toplam Rezervasyon Maliyetinin Yüzdesi *

57 gün veya daha fazla

Yok

43 ila 56 gün

25%

29 ila 42 gün

40%

21 ila 28 gün

65%

14 ila 20 gün

80%

1 ila 13 gün

100%

Şov Yok

100%

* çevre vergisi hariçtir

Geç rezervasyonlar

Varıştan sonraki 8 hafta içinde alınan tüm rezervasyonlar, garanti edilen yerlerin garanti altına alınması için proforma faturanın düzenlenmesinden itibaren 7 gün içinde tam bakiyeyi ödemelidir. Tam ödemenin yapılmaması rezervasyonun iptal edilmesine neden olacaktır. Bu hüküm ve koşulların, önceden kararlaştırılmış olan hüküm ve koşulların yerine geçtiğini lütfen unutmayın.

6. Havaalanı Transferleri

Maltalingua'nın havalimanı transferleri sunması için, tüm uçuş detaylarının varış tarihinden bir hafta önce (7 gün) bize iletilmesi gerekmektedir. Uçuş detayları şunları içermelidir:

  • Menşe Noktası
  • Uçuş numarası
  • Havayolu
  • Uçuş zamanı
  • Varış zamanı

Bu bilgi zamanında sağlanmıyorsa veya yanlış bilgi verilirse, gerçekleşmeyen havaalanı transferleri için geri ödeme yapılmayacaktır.

Havaalanı transfer ücretleri, iniş saatinden itibaren en fazla 1 saat bekleme süresine sahiptir. Maltalingua, 1 saati aşan bir gecikme durumunda, öğrencilere okuldaki ilk günlerinde, kişi başı saatlik 10.00 € ek ücret talep etme hakkını saklı tutar.

6.1 Gecikmeli ve iptal edilmiş uçuşlar

Varış uçuşunun geciktirilmesi veya iptal edilmesi halinde, Maltalingua önceden öğrenci tarafından bilgilendirilmelidir. Aksi takdirde, varışta taksi transferinin yapılmaması söz konusu olabilir. Havaalanı Transfer Ücreti iade edilmeyecektir.

6.2 Kaçan uçuşlar

Bir öğrenci geliş uçuşunu kaçırırsa, Maltalingua derhal haberdar edilmelidir. Bunun yapılmaması öğrencinin okulda ilk günlerinde ek bir Havaalanı Transferi ücreti almasıyla sonuçlanacaktır. Yeni uçuş bilgileri, bilindiği anda sağlanmalıdır.

7.   Sadece İngilizce Politikası

Öğrencilere İngilizcede tam bir dalma sağlamak için Maltalingua 'Sadece İngilizce' politikasını izler. Öğrenciler, okul içinde sadece İngilizce konuşmaya, herhangi bir etkinlik veya geziye ve konaklama birimlerine katılmaya teşvik edilir.

8.   Öğrenci Kimliği Kartlar

Hem yetişkin hem de genç olan tüm öğrenciler, her zaman fotoğraflarını içeren Maltalingua Öğrenci Kimlik Kartı'na sahip olmalıdır.

9.   Ders Bilgileri

Dersler her gün Pazartesi ve Cuma günleri arasında (resmi tatil günleri hariç) yapılmaktadır.

İlk günlerinde, tüm öğrenciler İngilizce seviyelerini öğrenmek için bir Yerleştirme Testi alırlar. Bir öğrencinin, Maltalingua’nın Yerleştirme Sınavı tarafından belirlendiği şekilde, belirli bir kursa uyması için gereken minimum İngilizce seviyesi yoksa, öğrenciyi kendi seviyesi için uygun bir rotayı hareket ettirme hakkını saklı tutarız.

Meşgul dönemlerde, Maltalingua, sınıfları benzer bir standardın alternatif tesislerinde kullanma hakkını saklı tutar ve öğrencilerin sabah ve öğleden sonra dersleri arasında haftalık olarak dönecekleri bir çift bankacılık sistemini uygular.

Özel dersler, sınıf ve öğretmen müsaitliğine bağlı olarak programlanır.

9.1 Derslerin Azaltılması

Bir grup sınıfında dört kişiden az öğrenci varsa, dersler haftada aşağıdaki gibi azaltılacaktır:

Grup Kursu

 

Sınıfta 1-3 öğrenciler

10 ders (her biri 45 dakika)

için

7 ders (her biri 45 dakika)

20 ders (her biri 45 dakika)

için

15 ders (her biri 45 dakika)

30 ders (her biri 45 dakika)

için

20 ders (her biri 45 dakika)

9.2 Kulüp 30+

Club 30+'da bir yer, yalnızca Maltalingua'nın çevrimiçi testini kurslarının başlamasından 2 hafta önce tamamlayan öğrencilere garanti edilebilir.

Maltalingua, sınıfa kayıtlı 6'dan az öğrenci varsa, Club 30+ sınıfı yönetmeme hakkını saklı tutar.

Club 30+ kursu yukarıdaki nedenlerden dolayı çalışmazsa, öğrenciye aynı toplam saatte genel bir İngilizce kursu verilecektir.

Se um curso Club 30+ não funcionar pelas razões acima, um curso de inglês geral será oferecido ao aluno com o mesmo número total de horas.

9.3 Değişim Kursu - Geliş Sonrası

Bir öğrencinin ders süresini kısaltmak istemesi durumunda parasal geri ödeme yapılmayacaktır - öğrenim durumu müsaitlik durumuna ve Maltalingua’nın takdirine bağlı olarak iyileştirilebilir.

Daha ucuza farklı bir kursa geçiş yapmak isteyen öğrenciler, fiyat farkını iade etmeyecektir.

Bir öğrenci derslerini yükseltmek isterse, yeni derslere katılabilmeden önce yükseltme tutarının tamamı ödenmelidir.

Grup dersinden özel derslere geçmek isteyen herhangi bir öğrenci grup kursunun kullanılmayan dersleri için geri ödeme yapılmayacak ve başlamadan önce özel derslerin tam ücretini ödemelidir. Kredi üçüncü bir kişiye devredilemez.

10.   Konaklama

Maltalingua’nın dairelerinde kalan öğrenciler varışta sadece oda ve yataklarını kullanmalıdır. Maltalingua'nın önceden onayı olmaksızın yatak veya oda değiştirdiği belirlenen herhangi bir öğrenci, yatak için gecelik fiyatı ödemek zorunda kalacak ve yatak örtülerinde ve temizlikte ilave değişiklik için 50 € ek ücret talep edilecektir.

Öğrenciler dairelerine geri dönmeyebilir ve Maltalingua ile rezervasyon yapmayan dairede kimse uyuyamaz.

Öğrenciler, ayrılış günü saat 10: 00'a kadar odalarını kontrol etmelidir.

Öğrenciler varışta dairelerine erişebilir. Ancak, odalar saat 15: 00'e kadar hazır olmayabilir.

10.1 Muhtelif ücretler

Soyunma anahtarı: 10 € depozito - anahtarın iadesi üzerine iade

Kayıp anahtar: Yedek anahtar başına 10 €

11. Şikayet Prosedürü

Öğrenciler, mümkün olan en kısa sürede, kurs, konaklama ya da boş zaman aktivitelerinden hiçbir şekilde memnun olmadıklarında ve uygun olduğu hallerde şikâyetlerin oluşması halinde, bir personelden biriyle konuşmalıdırlar. Sorunları olabildiğince çabuk çözmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Herhangi bir sorunun çözülmemesi durumunda, öğrenciler veya temsilcileri, öğrencinin ayrılışından bir ay sonra Okul Müdürüne yazmalıdır.

Şikayetler sadece öğrencinin ayrılışından itibaren bir ay içinde alınmışsa, öğrenci kalmadan önce yazılı olarak (yalnızca yetişkinler) ve tüm faturaların tam olarak doldurulmuş olması halinde incelenecektir. Maltalingua, bu şartlar yerine getirilmemişse, sonunda ya da bir öğrencinin dersinden sonra alınan herhangi bir şikayeti kabul etmeyecektir.

12. Tatil

Tatile giden öğrenciler, aynı sınıfa, öğretmene veya konaklamaya geri dönmeyi bekleyemezler. Tatil molalarında rezerve edilen konaklama için kredi verilmemektedir. Öğrenciler, tatil başlamadan önce, geri dönüş için konaklama için uygun düzenlemeler yaptıklarından emin olmalıdırlar. Vize gerektiren herhangi bir öğrenci, çalışma amaçlı olarak vize işlemlerinin tatil araları dahil olmak üzere doğru tarihler için verilmesini sağlamalıdır.

12.1 Resmi Tatiller

Maltalingua tüm resmi tatillerde kapalıdır. Mümkünse, aynı hafta içinde kayıp öğretim süresi sağlanacaktır. Cevapsız dersler için geri ödeme yapılmayacaktır.

13. Boş Zaman Etkinlikleri

Maltalingua, tüm yıl boyunca çeşitli aktiviteler ve geziler düzenlemektedir. Hava koşulları, cazibe kapamaları veya bizim kontrolümüz dışındaki diğer sebeplerden dolayı aktivite ve gezi programında değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Her öğrencinin, herhangi bir etkinlik durumunda herhangi bir etkinlik veya gezi için rezervasyon yaptırmadan önce yeterli sigortaya sahip olması sorumluluktur.

14. Genel Koşullar

14.1 Sigorta

Öğrencilerin Malta'da kalmalarını sağlamak için yeterli sağlık, kaza ve seyahat sigortası olmalıdır. Maltalingua, maruz kaldığı masraflar için tam olarak geri ödeme hakkını saklı tutar - bu, Malta'da acil tıbbi müdahale gerektiren herhangi bir öğrencinin ve öğrencinin masrafıyla, herhangi bir öğrencinin, ciddi tıbbi veya psikolojik durum.

14.2 Hasar ve Mal Kaybı

Maltalingua, herhangi bir öğrencinin okul/ek bina, konaklama yeri veya başka bir yerdeki eşyasının kaybolmasından, çalınmasından veya zarar görmesinden sorumlu tutulamaz. Maltalingua’nın dairelerinde öğrenci kullanımı için dolaplar mevcuttur. Bir öğrencinin mülkiyeti her zaman kendi sorumluluğundadır. Maltalingua, tüm öğrencilerin Malta'da kaldıkları süre boyunca onları kapsayan bir seyahat sigortası poliçesi almalarını tavsiye eder.

14.3 Öğrenci Davranışı

Maltalingua, tüm öğrencilerine her zaman çalışanlar, ev sahibi aileler ve diğer öğrenciler için motive, nazik ve saygılı olmalarını bekler. Maltalingua'nın görüşüne göre kabul edilemez bir şekilde davranan herhangi bir kişiyi sınır dışı etme / geri gönderme hakkımızı saklı tutarız. Bu, herhangi bir yasadışı uyuşturucu ve / veya alkolün bulundurulması veya tüketilmesi, mülke zarar verme gibi zararları, aynı hizmetleri kullanan diğer kişilerin sağlığını, güvenliğini veya rahatını tehlikeye sokan veya bunlara zarar veren her türlü davranışı, yerel yasaları ihlal etmeyi içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir). s) ve sokağa çıkma yasağına uyulmaması. Hiçbir geri ödeme yapılmayacaktır. Yurda dönüş, öğrencinin kendi masrafıdır.

14.4 Gizlilik Politikası

Maltalingua, müşterilerinin gizliliğini korumaya kendini adamıştır. Okul, gönüllü olarak bu bilgileri sağlamadıkça, öğrenciler hakkında kişisel bilgi toplamayacaktır. Maltalingua'ya iletilen herhangi bir kişisel bilgi, 2001 yılı Veri Koruma Yasası uyarınca kuruluş bünyesinde tutulur.

14.5 Sorumluluk

Öğrenciler okul / annexe binalarına, konaklama birimlerine veya herhangi bir üçüncü şahıs eşyalarına verilecek zararlardan sorumludur. Hasar görmüş herhangi bir bedenin tam bedeli, öğrenciler tarafından tam olarak ayrılmadan önce ödenmelidir. Sorumluluk yasal olarak uygulanmadığı sürece, Maltalingua herhangi bir kişi veya malda hastalık, kaza, kayıp, hasar veya yaralanma durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

14.6 Mücbir Sebep

Maltalingua'nın herhangi bir yükümlülüğünü yerine getirememesi durumunda, okulun makul kontrolünün ötesinde olan bir olay (lar) sonucunda, okul herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmeyecektir. Maltalingua, mücbir sebepten dolayı öğrencinin adına ya da adına katlanılan masraflardan sorumlu değildir. Bu tür olaylar aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: kayıplar, zararlar, iptaller veya gecikmeler, endüstriyel eylem, iç çatışma veya terörist saldırıları, savaş veya savaş tehdidi, ayaklanmalar, doğal veya insan kaynaklı felaketler, olağandışı olumsuz hava koşulları veya başka bir olay (lar) Malta'yı Dışişleri Bakanlığı tarafından 'riskli bir varış noktası' olarak sınıflandırabilecek.

14.7 Fotoğraf ve Filme

Maltalingua, tanıtım materyallerini göstermek için referanslar, fotoğraflar ve film görüntüleri kullanabilir. Öğrenciler katılmak istemezlerse, okulu fotoğraf çekimi sırasında ya da referansın verildiği sırada bilgilendirmelidirler. Referanslar, fotoğraflar ve film çekimlerinin hiçbir ticari veya sözleşme değeri yoktur.

14.8 Son Karar

Bu Şartlar ve Koşullar kapsamında yer almayan bir durum ortaya çıkarsa, Maltalingua uygun gördüğü adil ve makul bir eylemde bulunma hakkını saklı tutar.

14.9 Yargı Yetkisi

Maltalingua Ltd. ile yapılan herhangi bir anlaşma Malta yasalarına tabidir. Böyle bir anlaşmaya girerek, tüm taraflar bir anlaşmazlık ortaya çıkması halinde, Malta Mahkemelerinin yargı yetkisine boyun eğeceklerini kabul ederler.