Maltalingua Ltd.Genel Şartlar ve Koşullar (01.05.12)

Bu şartlar ve koşullar Maltalingua Ltd. şirketinin sağladığı hizmetleri kullanan müşteri ya da öğrenci olarak adlandırılan birey ya da gruplar arasındaki sözleşme koşul ve şartlarını kapsamaktadır.

Rezervasyon

Rezervasyonun onaylanması durumunda (internet, e-posta, faks, telefon ya da posta yoluyla) bu koşul ve şartlar hem Maltalinguayı hem de müşterileri bağlar.

Ödemeler

Müşteriler, kurs başlangıç tarihinden itibaren 15 günü geçmeyecek şekilde ödemelerini uluslararası banka aktarımı ile gerçekleştirebilirier. Son dakika rezervasyonları için özel düzenlemeler yapılabilir. Ödemenin tamamı elde edildikten sonra varış detayları hakkında müşteri bilgilendirilecektir. Ödeme bilgileri ve banka detayları rezervasyon faturasında yer alacaktır. Müşteri ödemeyi yaptığı zaman banka masraflarını da onaylamış olur.

Vize

Bütün ödeme Maltalingua tarafından alındıktan sonra, eğer seyahat vizesine ihtiyaç duyarsanız, Maltalingua tarafından istek mektubu yazılacaktır. Eğer vize başvurunuz kabul edilmezse ve bu da varış tarihinizden 7 gün önce tarafımıza yazılı olarak başvurulursa, 50 Euroluk kesintiyle birlikte paranız size iade edilecektir. Vizenizin reddine dair yazılı belgeyi varış gününüzden önceki 7 günden daha az bir süre içinde almanız durumunda, iptal ücretiniz 7 gecelik konaklama fiyatına eşdeğerdir.Vizenizin reddine dair alınan yazılı belge eğer varış gününüzden önceki 7 günden daha az bir sürede elde edilirse, 7 gecelik konaklama fiyatına eşdeğer olan iptal tutarı ve bir haftalık okul ücretine eşdeğer bir tutar alınacaktır.

Vize başvurularından ötürü gerçekleşen gecikmeler nedeniyle varış gününüz ertelenirse Maltalingua rezervasyon bilgilerini garanti etmeyebilir.

Maltalinguanın genel vize bilgisi ve desteği sağlayacak olmasına rağmen, konsoloslukla kurulucak olan bağlantı ve bilgilerin güncellenmesi, müşterinin sorumluluğu altındadır.

Vize başvuruları ya da uzatmalar hususunda yetkililerce verilen kararlardan Maltalingua sorumlu değildir.

İptal, düzeltme ve ücretler

Müşteriler, rezervasyonlarını dil programı başlamadan önceki herhangi bir gün içinde iptal edebilirler. Bütün iptal bildirimleri yazılı olarak tarafımıza sunulmalıdır.

Eğer Maltalingua bir programını iptal etme durumunda kalırsa, size farklı bir seçenek sunacaktır ya da ödemenizi iade edecektir.

Geri ödeme yapılması durumunda, yanlızca tam kullanılmayan hafta iade edilebilir.

Maltalingua, kaydı yapılan ders, konaklama veya merkez, müşteri tarafından değiştirilir veya ertelenirse her zaman 50 Euroluk bir yönetim ücreti talep etme hakkını sahiptir. Bu da aynı zamanda öğrencinin okuldayken yaptığı değişiklikleri ve ders sertifikalarının basımınıda içermektedir.

İptal Fiyatları (Oteller hariç)

-Varış gününden 28 gün öncesi için toplam fiyat üzerinden%20

-Varış gününden 21 gün öncesi için toplam fiyat üzerinden %35

-Varış gününden 14 gün öncesi için toplam fiyat üzerinden %50

-Varış gününden 7 gün öncesi için toplam fiyat üzerinden %65

-Varış gününden 1-2 gün öncesi için toplam fiyat üzerinden %80

Planlanan varış gününden sonraki rezervasyonlar iptal edilmeyecek ve hiçbir şekilde geri ödeme yapılmayacaktır.

Maltalingua rezervasyonlarının kabulünden sonra, rezervasyonlar yıl içinde başka bir tarihe ertelenebilir ama iptal ücretleri buna dahildir.

Oteller, pansiyonlar ve 3. parti konaklama sahipleri adına, bütün süre adına alınacak olan ücretten muaf olmak için, varış gününüzden 30 gün önce rezervasyonlarınızı iptal etmelisiniz

Müşterilerimize seyahat sigortası almalarını şiddetle tavsiye ederiz.

İade Vadeleri

Gelmeden önce müşteriler tarafından yapılan iptaller için, iadeler bir ay içerisinde yapılacaktır.

Kamu Tatilleri

Kamu tatil günlerinde Maltalingua kapalıdır. Maltalingua, kaçırılan derslerin telafisini yapmaya çalışacaktır. Kaçırılan dersler için ücret iadesi yoktur.

Maltalingua, aralık ayının son haftasından sonra sömestr tatili için kapanır ve ocak ayının ilk haftası geri açılır.

Ders sayısının azaltımı ve Birleştirilmiş Sınıflar

Belirli bir seviyedeki öğrenci sayısının azlığından dolayı ders saatleri azaltılabilir ya da aynı seviyedeki sabah ve öğlen sınıfları birleştirilebilir.

Haftada 20 saatlik kurs: Eğer sınıfta 1-3 öğrenci varsa ders sayısı haftada 15’e  indirilir.

Haftada 30 saatlik kurs: Eğer sınıfta 1-3 öğrenci varsa ders sayısı haftada 20’ye indirilir.

Yoğun zamanlarda, Maltalingua aynı seviyedeki sabah ve öğlen gruplarını birleştirme hakkına sahiptir.

İngilizce Seviyesi

Maltalingua, seviye tespit sınıflarında herhangi bir sınıfa yerleştirilemeyecek kadar dahi İngilizce bilmeyen kursiyerleri, seviyelerine uygun bir kursa yönlendirilme hakkına sahiptir.

Havaalanı Aktarımı

Uçuş detaylarının en az 7 gün öncesinden Maltalinguaya gönderilmesi gerekir.Bilgilerin doğru olmaması durumundan Maltalingua sorumlu tutulamaz. Maltalingua ile antlaşmalı taksi şirketleri, 1 saati aşan ek bekleme süresi hakkını saklı tutarlar.

Ek bina

Maltalingua, aynı özelliklere sahip sınıf açma hakkına sahiptir.

Zorlayıcı Sebep

Taraf ortaya çıkacak zararlardan sorumludur (ve bu nedenle herhangi bir tazminat sağlamaya gerek duyulmayacaktır) ya da gecikme veya varsayılan durum dahilinde, aşağıda belirtilen koşullar; savaş, ayaklanma, iç çatışmalar, endüstriyel anlaşmazlık, terör faaliyetleri, doğal veya nükleer felaketler, alışılmadık olumsuz hava koşulları ve bulaşıcı hastalıklar ve/veya tarafın kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden savaş tehdidi veya performansının (mekanik, elektronik veya iletişim hatası dahil) durumlardan etkilenmesi gibi kendi kontrolü dışındaki koşullar tarafından gerçekleşen durumlarda herhangi bir gecikme ya da temerrüt hakkına sahip olacaktır ve aynı zamanda bu anlaşmayı feshetme hakkı da saklı tutulmaktadır.

Denetleme

Lütfen, unutmayınız ki 16 yaş üstü müşterilerimizin denetimi bizlerin sorumluluğunda değildir.

Kovulma

Maltalingua, devamsızlık ya da kabul edilemez kaba, aykırı davranışlarda bulunan bireylerle olan antlaşmalarını fes etme hakkına sahiptir, Hiçbir şekilde geri ödeme yapılmayacaktır ayrıca böyle bir durumda bireyin ülkesine geri dönme masrafları da kendisine aittir.

Eşyalara yönelik zarar

Okul ya da şirket eşyalarına verilen herhangi bir zarardan veya Maltalingua çatısı altında bulunan herhangi bir bireye yönelik zararın karşılanmasından zararı veren taraf sorumludur.

Insurance

Müşterilerimiz, herhangi bir kurs programına kayıt olmaları durumunda yeterli sağlık, kaza ve seyahat sigortasına sahip olacaklardır.

Geri bildirim ve tanıtım materyalleri

Maltalingua tanıtım amaçlı olarak müşterilerini medya görüntülerinde kullanabilir. Müşteriler, katılmak istemiyorlarsa, Maltalingua görüntülerinin alınması sırasında ya da okul fotoğrafları veya medya çekimi olmadan önce yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir.

Sorumluluk

Kişilere ya da eşyalarına yönelik herhangi bir kayıp, hasar ya da yaralanma durumundan Maltalingua sorumlu tutulamaz.