Okul Etkinlikleri

 

Maltalingua Activity BlogValletta

Genişleyen limanı ile Malta'nın başkenti, adanın doğu kıyısı boyunca uzanır. Bu gezi sırasında; UNESCO'nun Dünya Kültür Mirasının bir parçası olan Valetta'nın canlı sokaklarını gezip, sonrasında müthiş ‘Grand Harbour’u, Üç Şehirler ve dünyaca ünlü St .John Co-Cathedral'i manzaralı Barracca Bahçelerinde mola vereceksiniz.

Mdina

Malta'nın eski başkenti adanın merkezindeki bir tepe üzerinde inşa edilmiştir ve uzaktan müthiş bir manzara sunmaktadır. Ayrıca "Sessiz Şehir" olarak bilinen Mdina, sizleri Ortaçağa doğru bir yolculuğa götürür. Aydınlık günlerde, küçük akarsu kenarındaki yolları takip ederseniz bütün Ada’ya hakim harika  manzarayla karşılaşırsınız.

Gozo Jip Safari Turu

Malta'ya komşu küçük bir ada olan Gozo'ya günlük gezi! Düzenli otobüs turları ile sizlere görmeniz gereken en ilginç yerleri göstereceğiz. Deneyimli tur rehberlerimiz sizleri Azure Window, Victoria'nın başkenti ve daha görülmeye değer nice yerleri görebileceğiniz harika bir sahil yolculuğuna çıkaracaklardır.

Kumsallar

Kuzey Malta'nın kumlu plajları oldukça popülerdir ve özellikle hafta sonları çok rağbet görmektedir. Otobüs ile ulaşılabilen, huzurlu bir tempoda keşfedeceğiniz, Golden Körfezi ve etrafındaki küçük kumsallar; Mellieha Körfezi ve Paradise Körfezi kesinlikle tavsiye edilen yerlerin başında gelir.

Comino ve ‘The Blue Lagoon’

Kristal berraklığında su keyfini ve onun en güzel tarafını Malta'da yaşayın. Bir yelkenli gemi sizleri Malta sahil şeridi boyunca komşusu olan Comino adasına götürecektir. Blue Lagoon turkuaz renkli suyu ile ünlüdür. Beyaz ve kumlu plajlarında güneşlenmek ve turkuaz mavisi suyunda yüzmek hararetle tavsiye edilir.

Kulüpler, Barlar, Restoranlar

St Julian Malta'nın gece hayatının tadını çıkarmak isteyen gezginler için harika bir yerdir. Her köşesinde lezzetli restoranları ve barları bulunmaktadır. Paceville semtinde; ücret vermeden bütün müzik zevklerine uygun kulüplere giriş yapabilirsiniz. Kulüp Havana, Hugo’s, Kulüp Salsa, Fuego ve Bar Native sizleri ağırlayacaktır. Modern sinema, bowling salonu ile canlı hayatı ise bu keyifli sahnenin tamamlayıcılarıdır.

Dalış

Deneyimli bir dalgıç ya da dalış maskesi ve paleti ilk kez kullanıyor olsanız da size uygun dalış okullarını tavsiye eder Malta adalarının büyüleyici sualtı dünyasının keyfini yaşamanız için sizleri bekleriz.

Golf

Mars Spor Kulübü, Valletta civarında, 18 derslikli kurs ve bir kulüp odasına sahiptir. Tatil için gelen golfçüler burada doyumsuz golf seansı yaşayabilirken yeni başlayanlar için de çok zor olmayan ancak biraz pratik gerektiren delikler bulunmaktadır. Golf klubü Dil Okulumuza araçla yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır.

Sicilya

Bir günlük Sicilya gezisinde, Malta'dan İtalya'ya kadar katamarana bineceksiniz. 90 dakikayı aşmıyacak olan bot gezisinden sonra komforlu bir otobüse geçerek, tipik bir Sicilya balıkçı köyü olan Pozzallo'yu gezeceksiniz. Catania gezisinin yanısıra Avrupa'nın en hareketli volkanik dağı olan Etna Dağı'nı görmek için yola çıkacaksınız. Mevsimine bağlı olarak, Malta'ya yelkenle geri dönmeden önce, bir kez daha Akdeniz havasını solumanız için Taormia veya Modica'yı ziyaret edeceksiniz.