Malta Havadurumu

Malta, sıcak Afrika Sirocco rüzgarları sırasında yaz ortasında (Temmuz ve Ağustos) 34 ° C'ye kadar çıkan benzersiz bir iklime sahiptir. En düşük ortalama günlük sıcaklık 15 ° C ile Ocak ayıdır. En yüksek yağış Kasım'dan Şubat'a kadar ölçülmüştür, ancak yağmur ilkbahar ve yaz aylarında Malta'da nadir görülen bir durumdur. Yüzme sezonu mayıstan ekime kadar sürer.


 
 

Ocak

Subat

mart

Nisan

Mayis

Haziran

Temmuz

Agustos

Eylul

Ekim

Kasim

Aralik

Ortalama sıcaklık

13°C

13°C

14°C

16°C

20°C

23°C

27°C

27°C

25°C

21°C

17°C

14°C

Ortalama Yüksek Sıcaklık

16°C

16°C

18°C

20°C

24°C

29°C

32°C

32°C

28°C

25°C

21°C

18°C

Ortalama Düşük Sıcaklık

13°C

13°C

15°C

17°C

20°C

24°C

27°C

28°C

25°C

22°C

18°C

15°C

Ortalama yağış

95 mm

63 mm

37 mm

26 mm

9 mm

5 mm

0 mm

6 mm

67 mm

77 mm

109 mm

108 mm

Ortalama Deniz Sıcaklığı

17°C

16°C

16°C

17°C

19°C

22°C

26°C

27°C

26°C

24°C

22°C

19°C

maltaweather.com

Malta'da hava durumu 2022

 

Malta, Akdeniz iklimine sahiptir. Yazlar sıcak, güneşli ve kurak, kışlar ise ılık ancak yağmurlu ve rüzgarlıdır. Malta, yılda 300.000 saatin üzerinde güneş ışığı ile Avrupa'nın en güneşli ülkelerinden biridir. En yağışlı ay olan Kasım ayında bile 161 saat güneş ışığı alıyor, bu da birçok Avrupa şehrinin iki katından fazla. Malta'da deniz sezonu (yüzmek için) neredeyse 6 ay sürüyor. Tüm yıl boyunca ürkek sulardan yararlanan dalgıçlar ile Malta'nın kristal berraklığındaki sularının tadını mayıs ayından ekim sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

 

Malta ortalama güneş ışığı

YAZ

Malta'da yazlar oldukça güneşli ve ılıktır. Yaz aylarında neredeyse hiç yağmur görülmez. Deniz sıcaklığı da yaz aylarında en yüksektir. Malta'nın plaj tatilleri için bu kadar popüler bir seçim olmasının nedeni budur. Bazen sıcaklık dalgaları nedeniyle sıcaklıklar normalden daha sıcak olabilir! Neyse ki küçük bir ada olduğu için deniz meltemi asla çok uzakta değildir.

Ne paketi: Malta'yı yaz aylarında ziyaret ediyorsanız, güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka dahil olmak üzere kesinlikle güneşten korunmanız gerekir. Sadece tişört, şort ve yazlık elbiseler gibi hafif kıyafetlere ihtiyacınız olacak. Havanın sıcak olmasından dolayı kapalı ayakkabılar yerine parmak arası terlik seçmenizi öneririz. Son olarak mayolarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın!

İLKBAHAR VE SONBAHAR

İlkbahar ve sonbahar kalabalıklar ve yüksek sıcaklıklardan kaçınmak istiyorsanız en iyi kere Malta yaşamaya vardır.Çoğunlukla günler güneşli ama beklenmedik yağmurlar ve bulutlu gün boyunca hazırlanacak gereklidir. deniz suyu sıcaklığı bu aylarda çok azaltmak olmadığından, sonbaharın ortasına baharın son aylarında gelen denizin tadınımümkündür. Sonbaharın son günlerinde havanın oldukça rüzgarlı ve ılıman olabileceği unutulmamalıdır.

Paketlemeniz gerekenler: Hava çok soğuk olmadığından kısa kollu tişörtlerinizi ve şortlarınızı yanınızda götürebilirsiniz, ancak birkaç uzun kollu tişört, ince bir ceket veya bir ceket getirmek de iyi bir fikirdir. Bu aylarda sandaletinizi giyebilirsiniz ancak kapalı ayakkabılarınızı yanınıza almayı unutmayın. Özellikle sonbaharın ilk yarısından sonra Malta'yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yağmur veya rüzgar geçirmez mont ve şemsiyenizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Yağmurlu Günler Malta

 

KIŞ

Kış, yılın en soğuk zamanıdır. Hava bazen güneşli, bulutlu veya yağmurlu olabilir. Ancak kış ayları en yağışlı aylardır.Ortalama sıcaklık yaklaşık 15 derecedir ancak rüzgar onu daha serin hissettirebilir. Yüzmek yılın bu zamanında tavsiye edilmez, ancak adada kış güneşi altında plaj günlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Ne paketi: Kış aylarında hava oldukça yağmurlu ve rüzgarlıdır. Bu nedenle, yanınızda kalın giysiler getirmek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca yanınıza rüzgar geçirmez bir mont getirmenizi tavsiye ederiz. Sizi kuru ve sıcak tutmak için bu sezon için en iyi seçim botlar ve spor ayakkabılar olacak.

İngilizce öğrenirken muhteşem havanın tadını çıkarmak için Malta'ya gelmekle ilgileniyorsanız, kurslarımıza ve fiyatlar sayfalarımıza bir göz atın veya sayfanın üst kısmından ücretsiz hızlı bir fiyat teklifi alın.