Malta Tarihi

Malta, Akdenizin merkezinde köklü  tarihe sahip olan bir adadır. Bir zamanlar eski uygarlıklara ve Avrupa Kraliyetine ev sahipliği yapıyordu. Malta zengin kültür ve tarihini her zaman arzulanan bir konuma sahip olmasına borçludur.

Doğu ve Batı'nınbirleşimi olan bu adalar 7000'den fazla yıldır farklı insanlar için ev, kale, ticaret ve sığınma merkezi olmuştur. Neolitik tapınak inşaatçıları, Fenikeliler, Havari Paul, Aziz John, Napolyon ve İngiltere İmparatorluğu'nun şovalyeleri bütün adalara izlerini bıraktılar.

Dünya Kültürel Mirasının parçaları olan;gizemli tarih öncesi tapınaklar, şovalyeler tarafından inşa edilen, başkent Vallettave Normanın torunlarına ev sahipliği yapan Mdina ortaçağ kasabası, gibi birçok kültürel anıtlara sahiptir. Valetta sarayları ve katedralleri  ile  Mdina evleri  Avrupa'nın en değerli hazinelerinden bazılarıdır.

Neredeyse bozulmamış kırsal yaşamı bulabileceğiniz komşu Gozo  adasını keşfedin. Gozo pürüzlü "teraslı manzarası" binden fazla yıl önce insanlar tarafından yaratılmıştır. Avrupa kültürü ve kırsal Akdeniz geleneğinin büyüleyici mirası olan adalar geçmiş ve şuanın birleşimidir.