Öğretmenlerimiz

Öğretmenler

Öğretmenlerimiz dünyanın her yerinden gelmekte ve yerel TEFL sertifikası , hepsinin Cambridge Universitesi tarafından kabul görmüş CELTA veya DELTA yeterlilik (veya eşdeğeri) sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Biz sadece iyi eğitimli ve enerjik, arkadaş canlısı ve olgun öğretmenleri okulumuza alıyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin başarısı için çok önemliler ve müfredatın başarılı bir şekilde yürütülmesi için anahtar görevi görmektedirler.

Biz sınıf içinde ve dışında öğretmen ve öğrenci ilişkilerimi teşvik ediyoruz çünkü bu öğretmenler günlük okul etkinliklerine katılıyorlar ve sık sık okul sosyal aktivitelerinde öğrencilere eşlik ediyorlar.

Biz herhangi bir dil okulunun başarısının öğretmenlerinin başarısına bağlı olduğuna inanıyoruz. Maltalingua akademik ekibi özellikle yabancı dil olarak İngilizce öğretmek için eğitilmiştir ve modern EFL öğretim felsefesini öğrencilerimiz için derse adapte etmekle sorumludurlar.

Ekibimizin profillerini ziyaret ediniz
   

Brian DimechBrian Dimech:

Bazı meslektaşlarım aksine ben uzun süredir öğretmenlik yapmıyorum. Aslında benöğretmenliğe bir kaç yıl önce yaz işi olarak başladım.Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra Maltalingua’ya yine bir yaz işi için döndüm ama burada kalmaya karar verdim.Burada çalışmak ve öğretmenlik yapmak benim için çok büyük bir mutluluk.

Sadece kısa bir süredir öğretmenlik yapıyor olsam da buradaki iş arkadaşlarımdan ve beim DOS’tan çok şey öğrendim. Öğretmenliğe bir dili öğrencilerime daha ulaşılabilir kılmak olarak bakıyorum.Her hafta yeni insanlarla tanışmaya bayılıyorum ama veda etmeyi sevmiyorum.

Öğretmenliğin yanı sıra Dünya Sitemleri bölümünden mezunum ve yaratıcı ortamlarda boş zamanlarımı geçirmeyi çok seviyorum. Geçtiğimiz seneler boyunca bir çok tiyatroda ve televizyon projelerinde yer aldım ve şimdi son 6 senedir içerisinde yer aldığım bir koronun şefiyim.

 

Mariella Galea

Mariella Galea:

Adım Mariella ve ben Maltalingua’da CELTA sertifikalı bir öğretmenim. Son 14 seneyi İngilizce öğreterek geçirdim ve hiç geriye bakmadım. Öretmenlik, öğretmen eğitimleri, sınav hazırlıkları, deneme ve sınav yürütme alanlarında aktif katılımlarım oldu. Öğretmenliği çok seviyorum çünkü öğretmenlik bana bir çok farklı ülkeden ve kültürden gelen insanlarla çalışma fırsatı sunuyor ve böyle multikültürel bir ortamda bulunmak zenginleştirici bir deneyim .

Öğrencilerimin gelişim gösterdiğini görmek ve dil öğrenimlerinde hedefledikleri yere ulaşmaları beni çok memnun ediyor. Geçtiğimiz yıllardan öğrendiğim kadarıyla öğretmenlık tamamen öğrenmekle ilgili ve başkalarını öğrenmeye itmekle.

Maltalingua’da çalışmanın en güzel yanı personel odasındakı yardımlaşma. Çok güçlü, birbirine yardımcı ve profesyonel anlamda büyüme ve gelimeye hazır bir akademik kadronun parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Öğretmenlik yapmadığım zamanlarda yüzmeyi, kitap okumayı ve tabii ki seyahat etmeyi çok seviyorum.

 

Paul VassalloPaul Vassallo:

Merhaba, ben Paul.

Öğretmenliğe 2009 yılında başladım. Öğretmenliğin çok güzel bir yaz işi olacağını düşündüm ama ilk sınıfımla tanıştım ve her şey değişti! Öğrendim ki öğretmenlik yeni arkadaşlar eidnmek ve öğrenciler İngilizcelerini geliştirmek için yardım etmek için mükemmel bir yol.Bu çok eğlenceli! 2009 yılından beri farklı okullarda, farklı sınırlarda çalıştım ve mükemmel insanlarla tanıştım. Öğretmenlik artık benim tam zamanlı işim ve bunu değiştirmek kesinlikle istemem.

Maltalingua’da çalışmak ilgi çekici ve verimli bir deneyim. Profesyonel gelişme ve arkadaş canlısı atmosferi nedeniyle burada çalışmayı çok seviyorum.

Öğretmenlik yapmadığım ve öğretmenlik ile ilgili çalışmadığım zamanlarda zamanımı kitap okuyarak, table-top-role-playing oyunları oynayarak ve yakından kart sihrim için çalışarak geçiririm.