Öğretmenlerimiz

Öğretmenler

Öğretmenlerimiz dünyanın her yerinden gelmekte ve yerel TEFL sertifikası , hepsinin Cambridge Universitesi tarafından kabul görmüş CELTA veya DELTA yeterlilik (veya eşdeğeri) sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Biz sadece iyi eğitimli ve enerjik, arkadaş canlısı ve olgun öğretmenleri okulumuza alıyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin başarısı için çok önemliler ve müfredatın başarılı bir şekilde yürütülmesi için anahtar görevi görmektedirler.

Biz sınıf içinde ve dışında öğretmen ve öğrenci ilişkilerimi teşvik ediyoruz çünkü bu öğretmenler günlük okul etkinliklerine katılıyorlar ve sık sık okul sosyal aktivitelerinde öğrencilere eşlik ediyorlar.

Biz herhangi bir dil okulunun başarısının öğretmenlerinin başarısına bağlı olduğuna inanıyoruz. Maltalingua akademik ekibi özellikle yabancı dil olarak İngilizce öğretmek için eğitilmiştir ve modern EFL öğretim felsefesini öğrencilerimiz için derse adapte etmekle sorumludurlar.

Ekibimizin profillerini ziyaret ediniz
 

Alfred BrincatAlfred Brincat:

Benim adım Alfred ve ben yaklaşık yirmi yıldır Genel İngilizce, İş, Tıp, Turizm, Teknik ve diğer alanlarda özel İngilizce öğretmenliği yapıyorum. Aslında ben EFL izni alan ilk öğretmen oldum. İngilizce lisans diplomasına sahip olmanın yanında aynı zamanda bir MCAST İşletme eğitimine katıldım bunun yanı sıra turist rehberliği kursuna da katıldım.

Yıllar geçtikçe başarıyla çeşitli etkinliklerde çalıştım; Malta Ticaret Fuarı Şirketinde Genel Müdürü asistanıydım; tekrar ve tekrar satış rekorları kırdıktan sonra bir fiinans şirketin Satış ve Dağıtım Müdürü olarak atandım. Fotoğrafçılık alanında, Başpiskopos Gonzi’nin cenaze videosu gibi bazı özel işler yaptım; Bir 4 saatlik çalışma ve Brezilya’da televizyon için bir belgesel çektim.

Nihayet Maltalingua’ya, işlerin öğretmenler ve öğrenciler için daha güzel olamayacağı bir yere geldim. Buraya gelmelerinin bu kadar sürmesi üzücü.Bütün bu güzel ve insanlara yardım etmek, hayatlarını kolaylaştırmak için gelen insanlarla çalışmak çok eğlenceli.

 

Brian DimechBrian Dimech:

Bazı meslektaşlarım aksine ben uzun süredir öğretmenlik yapmıyorum. Aslında benöğretmenliğe bir kaç yıl önce yaz işi olarak başladım.Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra Maltalingua’ya yine bir yaz işi için döndüm ama burada kalmaya karar verdim.Burada çalışmak ve öğretmenlik yapmak benim için çok büyük bir mutluluk.

Sadece kısa bir süredir öğretmenlik yapıyor olsam da buradaki iş arkadaşlarımdan ve beim DOS’tan çok şey öğrendim. Öğretmenliğe bir dili öğrencilerime daha ulaşılabilir kılmak olarak bakıyorum.Her hafta yeni insanlarla tanışmaya bayılıyorum ama veda etmeyi sevmiyorum.

Öğretmenliğin yanı sıra Dünya Sitemleri bölümünden mezunum ve yaratıcı ortamlarda boş zamanlarımı geçirmeyi çok seviyorum. Geçtiğimiz seneler boyunca bir çok tiyatroda ve televizyon projelerinde yer aldım ve şimdi son 6 senedir içerisinde yer aldığım bir koronun şefiyim.

 

Caroline DaviesCaroline Davies:

Merhaba, benim adım Caroline ve ben İngilizim. Yıllardır Malta’ya geliyordum ve Mart 2015’te kalıcı olarak Malta’ya taşındım ve Nisan ayında Maltalingu’ya katıldım.

Öğretmenliği çok seviyorum ve öğrencilerimin yaşı, seviyesi ne olursa olsun onlar için en iyisini istiyorum. Genel İngilizce, özel ve İşletme ingilizcesi dersleri veriorum.Satış, sağlık ve güzellik konusunda deneyimlerim mevcut ve yıllarca bir kaç işletmenin sahipliğini ve yöneticiliğini yaptım. Bir çok iş anlşması sayesinde sıkça seyahat edebildim. Farklı kültürlerle, insanlarla ve yemeklerle ilgili bilgi edinmek ilgimi çekiyor.

Eğitim anlayışım arkadaş canlısı ve sakin  ve öğrencilerime kendilerini rahat hissettirmeyi severim. Bu şekilde daha çok öğrenebileceklerine inanıyorum. Hobilerim arasında ata binmek, dans etmek, kitap okumak, muzik, tiyatro, yemek pişirmek ve yürüyüş var.

Maltalingua’da sizi görmek için sabırsızlanıyorum!

 

Danielle ApapDanielle Apap:

Ben Danielle, Maltalingua’nın CELTA sertifikalı öğretmenlerinden biriyim ve burada Mayıs 2015’ten beri çalışıyorum.

Akıcı İtalyanca, Maltaca ve İngilizce konuşuyorum, ayrıca bazı Fransızca ve Rusça konuşuyorum. Bu yüzden yeni bir dil öğrenme ve küresel iletişim zorlukları çok iyi anlıyorum. Jersey’de (Manş Adaları) , Barselona’da İngilizce öğretmenliği yaptım ve şimdi Malta’da İngilizce öğretmeliği yapıyorum. Maltaya 2015 yılında taşındım ve okulda ve adada çok mutluyum. Sıcağı ve okuldaki arkadaş canlısı atmosferi seviyorum ve inanıyorum ki bu öğrencilerin öğrenmesi için ideal bir ortam.

Aslen Jerseyliyim ama gördüğünüz gibi çok küçük, soğuk bir adadan daha büyük ve sıcak bir adaya taşındım. Üniversitede Güzel Sanatlar ve Görsel Kültür okudum ve sanat, tekstil ve fotoğrafçılıkla hala ilgileniyorum.

 

James Perry ZammitJames Perry Zammit:

2009 yılından beri bir çok farklı ülkeden gelen yetişkinlere ikinci dil olarak İngilizce öğretiyorum.Özelleştiğim alanlar arasında genel, iş ve akademik konuşma ve yazı becerilerini birleştirmek, yöneticileri sunumlar için hazırlamak ve yöneticilerin metinlerini yazmak, düzenlemek ve kontrol etmek var. İş deneyimlerim arasında ise 7 yıl süre ile kültürel bir Start-up şirketin genel müdürlüğü, 3 yıl süre ile televizyon ve radyo yapımcılığı ve 7 sene otellerde çalışmak bulunuyor. Bu deneyimlerim sayesinde İngilizce’ye yeni ve pratik bir anlayış getirmeme yardımcı oldu.Bir çok halka açık sunum yaptım, televizyon ve radyo şovlarına katıldım ve bir Rus filmide yardımcı oyuncu olarak yer aldım.

İngilizce, İtalyanca ve Maltaca’yı akıcı bir şekilde konuluyorum. Aynı zamanda biraz Fransizca ve Rusça da konuşabiliyorum.

Boş zamanlarımda ders çalışıyor ve Japon dövüş sanatı olan Kendo koçluğu yapıyorum. Salsa, merenge bachata ve tango yapmayı severim ve aynı zamanda yemek bişirmek benim için bir tutku.

 

Jonathan DunnJonathan Dunn:

Benim adım Jonathan ve mükemmel bir şehir olan Glasgow, İskoçya’dan geliyorum. Profeyonel geçmişim oyunculuk. Geçtiğimiz 7 yıl içinde Birleşmiş Krallık içerisinde bir çok tiyatro ve radyo drama yapımında çalıştım. Malta’ya Maltalingua’daki öğretmenlik kariyerime başlamak için Mayıs 2014’de taşındım. Son 2 sene içinde bu mükemmel deneyimin, dünyanın farklı yerlerinden gelen çalışkan ve eğlenceli öğrencilere İngilizce öğretmenin her dakikasına bayıldım. Öğretim tarzımın ilgi çekici, heycanlı ve en önemlisi eğlenceli kalması için derslere yaratıcılık ve dramayı getirmeye çalışıyorum.

Malta’nın yeni evim olmasndan çok mutluyum. Malta küçük ve mükemmel bir ada, görülecek ve yapılacak çok şey var. Hobilerim arasında seyahate çıkmak, aile ve arkadaşlarımla sosyalleşmek ve tabii ki köpeğim Jock’la zaman geçirmek var. Eminim ki Malta’ya geldiğinizde sadece canlı ve kendini işine adamış bir personeli olan bir okul bulmayacaksınız aynı zamanda hayatınız boyunca saklayacapınız anıları biriktirebileceğiniz bir ada bulacaksınız. Sizleri burda görmek için sabırsızlanıyorum !

 

Kristina Cassar DowlingKristina Cassar Dowling:

Ben Kristina ve 2009 yılından beri İngilizce öğretiyorum. Maltalingua’da bir öğretmenim ve idari takımda çalışıyorum. CELTA sertifikalıyım ve Malta Üniversitesi’nde İngilizce ve sanat tarihi eğitimi aldım. İngilizce’yi seçmektense İngilizce’nin beni seçtiğini hissediyorum. İngiliz diline her zaman hayran olmuşumdur ve İngiliz edebiyatına bayılıyorum. Kısa hikayeler yazmaktan ve yerli dergilere tanıtım yazıları yazmaktan çok keyif alıyorum.

Boş zamanlarımda sıkça yerli ve ukuslararası müzeleri gezmeyi, yerli oyunları ve performansları izlemeyi ve yeni yemekleri denemeyi çok seviyorum. İşimi ve İngilizcelerine olan güvenlerini inşaa ederken öğrencilerimden yeni kültürleri öğrenmeyi çok seviyorum.

 

Mariella Galea

Mariella Galea:

Adım Mariella ve ben Maltalingua’da CELTA sertifikalı bir öğretmenim. Son 14 seneyi İngilizce öğreterek geçirdim ve hiç geriye bakmadım. Öretmenlik, öğretmen eğitimleri, sınav hazırlıkları, deneme ve sınav yürütme alanlarında aktif katılımlarım oldu. Öğretmenliği çok seviyorum çünkü öğretmenlik bana bir çok farklı ülkeden ve kültürden gelen insanlarla çalışma fırsatı sunuyor ve böyle multikültürel bir ortamda bulunmak zenginleştirici bir deneyim .

Öğrencilerimin gelişim gösterdiğini görmek ve dil öğrenimlerinde hedefledikleri yere ulaşmaları beni çok memnun ediyor. Geçtiğimiz yıllardan öğrendiğim kadarıyla öğretmenlık tamamen öğrenmekle ilgili ve başkalarını öğrenmeye itmekle.

Maltalingua’da çalışmanın en güzel yanı personel odasındakı yardımlaşma. Çok güçlü, birbirine yardımcı ve profesyonel anlamda büyüme ve gelimeye hazır bir akademik kadronun parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Öğretmenlik yapmadığım zamanlarda yüzmeyi, kitap okumayı ve tabii ki seyahat etmeyi çok seviyorum.

 

Paul VassalloPaul Vassallo:

Merhaba, ben Paul.

Öğretmenliğe 2009 yılında başladım. Öğretmenliğin çok güzel bir yaz işi olacağını düşündüm ama ilk sınıfımla tanıştım ve her şey değişti! Öğrendim ki öğretmenlik yeni arkadaşlar eidnmek ve öğrenciler İngilizcelerini geliştirmek için yardım etmek için mükemmel bir yol.Bu çok eğlenceli! 2009 yılından beri farklı okullarda, farklı sınırlarda çalıştım ve mükemmel insanlarla tanıştım. Öğretmenlik artık benim tam zamanlı işim ve bunu değiştirmek kesinlikle istemem.

Maltalingua’da çalışmak ilgi çekici ve verimli bir deneyim. Profesyonel gelişme ve arkadaş canlısı atmosferi nedeniyle burada çalışmayı çok seviyorum.

Öğretmenlik yapmadığım ve öğretmenlik ile ilgili çalışmadığım zamanlarda zamanımı kitap okuyarak, table-top-role-playing oyunları oynayarak ve yakından kart sihrim için çalışarak geçiririm.

 

Toni Cassar DowlingToni Cassar Dowling:

Merhaba, ben Toni. CELTA sertifikalı bir öğretmenim ve Maltalingua’da 2013 yılından beri öğretmenlik yapıyorum. İşimi çok seviyorum, hem idari rolümü hem de akademik kısmını.EFL öğretmeni olarak çalışmanın en güzel yanı dünyanin bir çok yerinden gelen insanlarla tanışmak ve yeni kültürlerle karşılaşmak. Ben yarı İngilizim ve yarı Maltaliyim. Ülkemi ve geleneklerini çok seviyorum.

Boş zamanlarımda okumayı, kırsal bölgelerde yürüyüşe çıkmayı ve seyahat etmeyi çok severim. İngilizce’ye çok küçük bir yaşta aşık oldum ve bunu kanıtlayabilecek bir kaç şiirim var. Maltalingua’da çalışmak mükemmel, zor bir iş ama harika.