Maltalingua mugallymlary bilen duşuşyň

Maltalingua öğretmenleri, anadil seviyesinde İngilizce bilen ve dünyanın dört bir yanından bize katılan öğretmenlerdir. Öğretim kadromuzun uluslararası olarak kabul edilen Cambridge Üniversitesi CELTA (Diğer Dillerde İngilizce Öğretimi Sertifikası) veya DELTA (Diğer Dillerde İngilizce Öğretimi Diploması) niteliklerine (veya eşdeğer) sahip olmaları gerekmektedir. Öğrencilerle dostça, olgun, iyi eğitimli ve enerjik öğretmenlerin işe alınmasına odaklanıyoruz ve öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin başarısı için son derece önemlidir ve müfredatımızın başarılı sağlanmasında anahtar rol oynamaktadır.

Sınıf içi ve sınıf dışı öğretmen-öğrenci bütünleşmesini teşvik ediyor ve öğretmenlerimiz, günlük okul etkinliklerine sıkı bir şekilde dahil oluyor ve okul sosyal etkinliklerine sıklıkla öğrencilerle birlikte katılıyor.

Herhangi bir dil okulunun başarısı öğretmenlerinin güçlü yönlerine bağlı olduğuna inanıyoruz. Maltalingua akademik ekibi, özellikle Yabancı Dil olarak İngilizce öğretmek için eğitilmiştir ve modern EFL öğretim felsefemizi entegre etmekle ve öğrencilerimize dersleri uyarlamakla yükümlüdürler.

 
Rachel Young Rachael Young: CELTA

Merhaba, ben Rachael, İskoçya'dan geliyorum. Yeniden eğitim alıp yurtdışına taşınma kararı aldım ve şimdi Malta'da CELTA niteliğine sahip bir öğretmenim. Maltalingua'ya Haziran 2017'de katıldım ve geriye bakmadım. Okul neredeyse bir aile gibi ve güçlü bir destekleyici öğretim ekibimiz var.

Öğrencilerimizle tanışmayı gerçekten çok seviyorum ve İngilizce'yi onlardan öğrendiğim kadar onlardan da çok şey öğrendiğimi fark ediyorum.

Çalışıyoruz ama ödül, öğrencilerimizin nasıl geliştiğini ve geliştiklerini görmekten geliyor.

Malta'yı seçtiğim için mutluyum ve Maltalingua'nın da beni seçtiği için mutluyum, eminim ki bizimle katıldığınızda siz de aynı hissi yaşayacaksınız.

Öğretim yapmadığım zamanlarda okumaktan hoşlanır ve yemek yapmayı severim.

 

Paul Atkins Paul Atkins: CELTA, DELTA, B.Sc. (Hons) Ekoloji, MA in Applied Linguistics.

Merhaba, ben Paul Atkins ve İngiltere'nin Brighton şehrinde doğdum ve büyüdüm. Öğretmen, öğretmen eğiticisi ve akademik yönetici olarak 30 yıldan fazla bir süre geçirdim; dil okullarında, serbest danışman olarak ve İngiltere'deki bir kolejde çalıştım.

Birkaç yıl önce en sevdiğim şeyi yaparak dünyayı dolaşmaya karar verdim ve işte buradayım. Öğretimim? İyi bir öğretmenliğin iyi sonuçları için tanınabileceğine sıkı sıkıya inanıyorum, bu yüzden öğrencilerimin mümkün olduğunca çok şey öğrenmelerini istiyorum.

Nasıl öğrendiğimize hayranım ve öğrencilerimle bir bağlantı kurmaya çalışıyorum, böylece bireyler olarak hangi yöntemin en iyi çalıştığını bulabiliriz. Dilbilgisini seviyorum (kim sevmez ki?), ama konuşma iletişimi dil öğrenmenin kalbinde yatar. Dolayısıyla, seviye ne olursa olsun, derslerim ağırlıklı olarak konuşma ve akıcılık pratikleri içerir ve umarım keyifli olur.

DELTA'ya, birinci sınıf B.Sc'ye ve Uygulamalı Dilbilimde Yüksek Lisans'a sahibim. İş dışında, bir gezgin, dalışçı ve okuyucu ve doğayı ve kırsalı seviyorum. Brighton & Hove Albion, doğum yeri futbol takımımın büyük bir hayranıyım.

 

Daniel Browne Daniel Browne: TEFL

Merhaba. Benim adım Daniel ve Dublin, İrlanda'dan TEFL niteliğine sahip bir öğretmenim. Maltaya gelmek yaşamımdaki en iyi kararlardan biriydi.

Burada çok arkadaş edindim ve kendim hakkında ve hayatın genelinde çok şey öğrendim. Hasta bir öğretmen olduğumu düşünüyorum. 11 yaşından itibaren ailem, benim yaş grubumdaki öğrencilerin İngilizce öğrenmek ve evimde pratik yapmak için İrlanda'da bir konuk aileydiler.

İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve daha fazlası gibi Avrupa'nın her yerinden geldiler. Bu, İngilizce öğrencileriyle konuşmak ve kendilerinden özgüvenle okumayı, yazmayı ve konuşmayı öğretmek için sabır ve anlayış kazandırdı.

Yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanıyorum ve Maltalingua'daki tüm sevimli öğretmenler ve personellerle tanıştığımdan dolayı çok mutluyum!

 

Gill Pritchett Gillian Pritchett: CELTA

Merhaba, ben Gillian. İngiltere'de doğdu ve büyüdüm, ama geniş çapta seyahat ettim, Fransa ve Almanya'da yaşadım ve 12 yıl Kanada'da yaşadım.

Birkaç yıl önce ilk ziyaretimden bu yana Maltalı bir hayranıyım ve burada uzun süreler geçirmeyi seviyorum. Destekleyici meslektaşlar ve motivasyonlu öğrenciler sayesinde Maltalingua'da çalışmak gerçek bir zevk.

CELTA nitelikliyim ve yüzyüze ve daha yakın zamanda, çevrimiçi öğretebileceğim konusunda çok deneyimliyim. Benim odak noktam uluslararası iş kariyerim nedeniyle öğrencilerin İngilizcelerini mümkün olduğunca gerçek yaşamdaki bağlamlarda kullanmalarına yardımcı olabildiğim İş İngilizcesi'dir. Uzmanlık alanlarım finans, strateji, pazarlama, müzakereler ve İK yönetimidir.

Üniversitede İngilizce ve Coğrafya okudum, daha sonra muhasebeci olarak nitelendim. Ayrıca Avrupa Sanayi İlişkileri ve İK'ta bir MA ve Pazarlama Yönetiminde bir lisansüstü diploma sahibiyim.

Diğer ülkeleri keşfetmek, dil öğrenmek, okumak ve özellikle koşmak ve bisiklete binmek gibi sporların keyfini çıkarmayı seviyorum. Ve ... nitelikli bir gong uzmanıyım ...

 

Ljubica Simonova Ljubica Simonova: CELTA

"En derin korkumuz yetersiz olmamız değil, ölçülemez derecede güçlü olduğumuzdur." Bu alıntıyı 90'ların popüler spor draması Coach Carter'dan canlı tutarım. Ve bu, öğrencilerime her gün göstermeye çalışıyorum.

Adım Ljubica ve Makedonya'nın Negotino şehrinden geliyorum. İngilizce öğretmeni olma yolculuğum biraz kayalık bir yol oldu, elinde halat veya ekipman olmayan ve yıllar boyunca durmayan yağmur gibi, ama başardım. Neyse ki, zorluklara yabancı değilim ama ne yapabileceğimi kanıtlayabilecek birkaç kişinin güveni olmadan burada olmazdım.

Malta'daki en iyi dil okulunda, tanıştığım en yardımsever, şefkatli, anlayışlı ve çalışkan insanlarla çalışmak hayatımı değiştiren bir deneyim oldu. Böyle iyi öğretmenlerle, İngilizce konuşma hedeflerinize ulaşmakta hiç sorun yaşamayacaksınız.

Öğrenmenin gerçekleşmesi için sadece sınıf içinde değil, sınıf dışında da gereken tüm koşulları yaratmaya çalışıyoruz. Derslerimiz için hazırladığımız eğlenceli, eşsiz ve asla sıkıcı olmayan etkinlikleri de ekleyin ve İngilizce öğrenebileceğinizi, konuşabileceğinizi ve anlayabileceğinizi göreceksiniz. Sabır, öğretmeye olan tutku ve öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlılık, iyi bir öğretmenin üç anahtar özelliği; hepsine sahip olduğumdan gurur duyuyorum. Ancak, başlıca amacım, her öğrenciye hataların yapılabildiği ve öğrenilebildiği güvenli, arkadaşça bir ortam yaratmaktır.

 

Jo Montebello Jo Montebell: Cert Tesol

Adım Jo Montebello ve Avustralya'dan bir Cert Tesol akreditasyonlu öğretmenim.

Genel İngilizce, dilbilgisi, konuşma akıcılığı, İş İngilizcesi ve IELTS hazırlığı konularında uzmanlaştım.

Tüm dünyadan öğrencilere yabancı dil olarak İngilizce öğretme, eğitim ve kişisel gelişime odaklanan 15 yıllık öğretim deneyimim var.

Öğrencilerin rahat hissettiği ve güvenle öğrenebildiği dostane ve rahat bir öğretim ortamı yaratmayı hedefliyorum.

 

 

Gianluca Abela Gianluca Abela: Advanced TEFL Level 5

Selam, benim adım Gianluca ve günceşu Maltalı ESL öğretmeniniz. İkinci Dil Olarak İngilizce Öğretimi benim mesleğimden daha çok benim tutkum ve hayat misyonumdur.

Maltalı dil öğretimindeki yolculuğum 2022 yılında başladı. Eğitim yönetimi, CLIL ve İş İngilizcesi konularında daha fazla bilgi edindim ve en iyi öğrenme deneyimini sağlamak için becerilerimi ve bilgilerimi geliştirdim.

Benim sınıfımda sadece İngilizce öğrenmiyoruz; İngilizce'yi yaşıyoruz. İletişimin gücüne inandığımdan, konuşmalar, tartışmalar ve gerçek hayat senaryoları ile kendinizi hazırlayın.

Dil oyunları oynayalım, çoklu ortam kaynaklarını keşfedelim ve birlikte kültürel etkileşimlere dalalım. Kültürlerin ve dilin konuşulduğu bağlamların anlaşılması, İngilizce öğrenmenin yalnızca dilbilgisi ve kelime dağarcığı ile değil, aynı zamanda konuşulduğu farklı kültür ve bağlamların anlaşılmasıyla da ilgilidir. Derslerimiz dışında, dil öğrenimini teşvik eden toplumsal projelerde derinlemesine yer alıyorum.

Maltalingua'da kaldığınız süre boyunca okulumuz etkinliklerine katılırken beni de bulabilirsiniz. Akıcılık yolculuğumuzda sadece İngilizce dilinin zenginliğini değil, açık dünya da sunduğu birçok fırsatı keşfedeceğimız bu heyecan verici yolculuğa benimle katılın.

 

Maria Privitera Maria Privitera: CELTA

Selam! Benim adım Maria ve Malta'lıyım. 2021'de öğretmenliğe başladım ve CELTA nitelikliyim.

Bu işte beni en çok mutlu eden öğrencilerin gelişimine katkıda bulunabilme ve öğrenme deneyimlerini paylaşabilme fırsatıdır. İngilizce dili aşık bir kişiyim ve dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle tanıştım.Elde edilen deneyim, öğrencilerle iletişim kuran öğretmenleri daha sabırlı ve anlayışlı hale getirdi ve onları okuma, yazma ve konuşma konusunda kendine güvenen bireyler haline getirdi.

Malta'nın harika bir yeri olduğuna inanıyorum ve Maltalingua'nın beni seçmesi sayesinde tutkumda ilerletebilme imkanı buldum ve dünya çapında yeni insanlarla tanıştım.

Burada çalışan meslektaşlarımız harika! Herkes son derece yardımcı ve nazik ve her öğretmen farklı yeteneklere sahip olsa da öğrencilerin diğer insanlarla daha iyi iletişim kurmalarına yardımcı olmak için bir arada çalışıyoruz.

 

Keenan Kleinsmith
Keenan Kleinsmith: CELTA

Merhaba, benim adım Keenan ve Güney Afrika, Cape Town'dan geliyorum. CELTA niteliğine sahip bir öğretmenim.

Öğrenenlerin gelişmesine ve büyümesine yardımcı olmak, benim en büyük sevinçlerimden biridir. Rugby, Futbol ve Formula 1 izlemeyi severim.

Yemek yapmaktan ve aile ve arkadaşlarla zaman geçirmekten keyif alırım. Yeni insanlarla tanışmayı, farklı kültürleri ve yaşam tarzlarını öğrenmeyi, okumayı ve özellikle koşu ve bisiklete binme gibi sporları seviyorum. Doğum yeri futbol takımım Brighton & Hove Albion'un büyük bir hayranıyım.
 

Patrick Carver Patrick Carver: CELTA 

Merhaba, ben Patrick, İngiltere'nin Manchester şehrinden CELTA sertifikasına sahip bir öğretmenim.

Son birkaç yılı dünya genelinde İngilizce öğretmeni olarak çalışarak geçirdim.

İşimi seviyorum çünkü öğretmek benim tutkum ve Maltalingua için çalışmaktan çok mutluyum. Eğitim için harika bir ortam sunuyor. Arkadaşça, canlı ve heyecan verici bir çalışma ortamıdır. Özellikle dünyanın dört bir yanından gelen yeni insanları tanımaktan ve farklı kültürleri öğrenmekten keyif alıyorum ve sınıfta öğrencilerin benzersiz bakış açılarını ve katkılarını deneyimlemekten büyük memnuniyet duyuyorum.

Öğretim tarzım enerjik ve arkadaşça olup öncelikle öğrencilere odaklanır. Derslerimin canlı, konuşkan ve her şeyden önce eğlenceli olmasını isterim. Öğretim yapmadığım zamanlarda seyahat etmeyi, futbolu, satranç oynamayı ve müzik yapmayı çok seviyorum. Sınıfta sizi görmeyi dört gözle bekliyorum. Şerefe!