Öğretmenlerimiz

Maltalingua öğretmenleri Anadili İngilizce seviyesindedir ve dünyanın her yerinden bize gelirler. Öğretim kadromuzun uluslararası düzeyde tanınan bir Cambridge Üniversitesi CELTA (Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretme Sertifikası) veya DELTA (Diğer Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretme Diploması) yeterliliğine (veya eşdeğeri) sahip olması gerekir. Öğrencilerle tanıdık ve bireysel olarak etkileşim kuran arkadaş canlısı, olgun, iyi eğitimli ve enerjik öğretmenleri işe almaya odaklanıyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin başarısı için çok önemlidir ve müfredatımızın başarılı bir şekilde hazırlanmasının anahtarıdır.

Hem sınıf içinde hem de dışında bireysel öğretmen ve öğrenci entegrasyonunu teşvik ediyoruz ve bu nedenle öğretmenler günlük okul aktivitelerine çok fazla dahil oluyorlar ve sıklıkla okul sosyal aktivitelerinde öğrencilere eşlik ediyorlar.

Herhangi bir dil okulunun başarısının büyük ölçüde öğretmenlerinin gücüne bağlı olduğuna inanıyoruz. Maltalingua akademik ekibi, İngilizce'yi Yabancı Dil olarak öğretmek için özel olarak eğitilmiştir ve modern EFL öğretim felsefemizi dahil etmek ve öğrencilerimiz için dersleri uyarlamak zorundadır.

  
Carine WightCarine Wight: CELTA, BA Sanat Tarihi ve Fransızca

Merhaba! Ben Carine ve Maltalingua'da CELTA nitelikli bir öğretmenim. Ben İskoçyalıyım

Okulda harika bir atmosfer var ve tüm personel inanılmaz derecede motive ve destekleyici.

İskoçya'da bol miktarda kültür ve yaratıcılıkla dolu yağmurlu ama heyecan verici bir şehir olan Glasgow'luyum! Geçmişteki öğretim deneyimim çoğunlukla genç öğrencilerle ilgilidir.

Çocuklara ve gençlere öğretmeyi seviyorum çünkü dersler enerji dolu ve her gün çok farklı! Ek olarak, Glasgow Üniversitesi'nden Fransızca Sanat Tarihi alanında lisans derecem var.

Dudley BakerDudley Baker: CELTA, BA (Hons) Felsefe ve Medya Çalışmaları

Selamlar! Ben Dudley'im ve dünyanın her yerinden farklı insanlar ve kültürler hakkında bilgi edinmekten büyük memnuniyet duyuyorum.

Benim için öğretmek macerayla ilgilidir ve her günü yeni bir gün olarak görüyorum. Tanıştığım insanlardan çok şey öğreniyorum ve herkesin anlatacak bir hikayesi olduğuna inanıyorum.

Malta'ya gelmeden önce Endonezya, Java'da öğretmenlik yapıyordum. Uzun yıllar orada yaşadım ve unutulmaz bir deneyimdi. Ama artık memleketim olan İngiltere'ye yakın bir yere dönme zamanı gelmişti. Kendimi bir öğretmen olarak ifade etmek için daha sıcak, daha sıcak bir yer olmasını umamazdım, Maltalingua öğrenmek ve öğretmek için gerçekten eşsiz bir yer.

Sınıfta her zaman açık tartışmayı teşvik ederim ve bir katılım atmosferini sürdürmeyi severim - herkesin bir fikri vardır! Felsefeye karşı güçlü bir ilgim var, bu yüzden düşünce deneylerini keşfetmeyi ve önemli konuları araştırmayı seviyorum. CELTA kalifikasyonuna sahibim ve Felsefe Lisans (Onur) derecesine sahibim. Boş zamanlarımda klavyelerimle tuhaf ve harika müzikler yapmayı seviyorum, yaratıcılığı seviyorum!

Maria ThuliMaria Thuli: TEFL, TEFL, LRSM, LTCL

Herkese merhaba! Benim adım Maria ve Ekim 2016'da öğretmenliğe başladığım Maltalingua'da öğretmenim.

1998'den beri İngilizceyi yabancı dil olarak öğretiyorum, burada Malta'da ve yaşadığım İsviçre'nin Almanca konuşulan bölümünde, piyano performansının yanı sıra her yaş grubundan ve seviyeden öğrencilere İngilizce öğretti ( bu benim ikinci mesleğim) 13 yıldır.

Öğretmek benim tutkum! Öğrencilerin öğrenmekten zevk aldıklarını ve aynı zamanda becerilerini sürekli olarak geliştirdiklerini görmek beni harika buluyor.

Maltalingua'da öğretmen olmak harika bir deneyim oldu ve buradaki güler yüzlü ve profesyonel ekibi ve dünyanın her yerinden gelen öğrencilerimizin gerçekten öğrenmeye hevesli ve bu nedenle öğretmenin gerçek bir zevk olduğu gerçeğini gerçekten takdir ediyorum! Maltalingua'da sizinle burada buluşmayı dört gözle bekliyoruz!

Rachel YoungRachael Young: CELTA

Merhaba, ben Rachael ve İskoçyalıyım. Yeniden eğitim alma ve yurtdışına taşınmaya karar verdim ve şimdi Malta'da CELTA nitelikli bir öğretmenim. Maltalingua ile geçen yıl Haziran ayında başladım ve geriye bakmadım. Okul neredeyse bir aile gibi ve güçlü ve destekleyici bir öğretim ekibimiz var.

Öğrencilerimizle tanışmaktan gerçekten zevk alıyorum ve benden İngilizce öğrendikleri kadar kendimi onlardan öğrenirken buluyorum. Çok çalışıyoruz ama ödül, öğrencilerimizin nasıl geliştiğini ve geliştiğini görmekten geliyor.

Malta'yı seçtiğim için mutluyum ve Maltalingua beni seçti, eminim bize katıldığınızda da aynı hissedeceksiniz. Öğretmediğim zamanlarda okumaktan ve yemek yapmayı seviyorum.


Paul AtkinsPaul Atkins: CELTA, DELTA, BSc (Hons) Ekoloji, Uygulamalı Dilbilim Yüksek Lisansı.

Merhaba, benim adım Paul Atkins ve İngiltere'de Brighton'lıyım. 30 yılımı öğretmen, öğretmen eğitmeni ve akademik yönetici olarak geçirdim; Dil okullarında, serbest danışman olarak ve Birleşik Krallık'ta bir kolejde çalıştım.

Birkaç yıl önce, en çok sevdiğim şeyi yaparak, öğreterek dünyayı dolaşmaya karar verdim ve işte buradayım. Benim öğretmenliğim mi? İyi öğretimin, iyi sonuçlarından anlaşılacağına kuvvetle inanıyorum, bu yüzden öğrencilerimin mümkün olduğunca çok şey öğrenmelerini istiyorum.

Nasıl öğrendiğimize hayran kaldım ve bireyler olarak onlar için en iyi olanı bulmak için öğrencilerimle bağlantı kurmaya çalışıyorum. Dilbilgisini seviyorum (kim sevmez ki?), ancak sözlü iletişim dil öğrenmenin kalbinde yer alır. Yani, seviye ne olursa olsun, derslerim bolca konuşma ve akıcılık pratiği ve - umarım - eğlence içerir.

DELTA'ya, birinci sınıf bir Lisansa ve Uygulamalı Dilbilimde Yüksek Lisansa sahibim. İş dışında ben bir gezgin, tüplü dalgıç, okuyucuyum ve doğayı ve kırsalı seviyorum. Günahlarım için memleketim futbol takımı Brighton & Hove Albion'un büyük bir hayranıyım.

Gill PritchettGillian Pritchett: CELTA

Merhaba, ben Gillian. İngiltere'de doğup büyüdüm ama çok seyahat ettim, Fransa ve Almanya'da ve 12 yıl Kanada'da yaşadım.

Yıllar önce ilk ziyaretimden beri bir Malta hayranıyım ve burada uzun zaman geçirmeyi seviyorum. Destekleyici meslektaşlar ve motive olmuş öğrenciler sayesinde Maltalingua için çalışmak gerçek bir keyiftir.

Yüz yüze ve daha yakın zamanlarda çevrimiçi olarak CELTA nitelikli ve çok deneyimli öğretim görevlisiyim. Odak noktam iş İngilizcesi, çünkü uluslararası iş kariyerim, öğrencilerin İngilizcelerini mümkün olduğunca gerçek hayata yakın bağlamlarda kullanmalarına gerçekten yardımcı olabileceğim anlamına geliyor. Uzmanlık alanlarım finans, strateji, pazarlama, müzakereler ve İKY.

Üniversitede Fransızca ve Coğrafya okuduktan sonra muhasebeci olmaya hak kazandım. Ayrıca Avrupa Endüstriyel ilişkiler ve İK alanında yüksek lisansım ve Pazarlama Yönetimi alanında yüksek lisans diplomam var.

Başka ülkeleri keşfetmekten, dil öğrenmekten, okumaktan ve spor yapmaktan, özellikle koşu ve bisiklete binmekten keyif alıyorum. Ve.. Ben nitelikli bir gong uygulayıcısıyım....

Kat GrimoldbyKat Grimoldby: CELTA, Çağdaş Uygulamalı Sanatlarda BA (Hons)

Selam! Benim adım Kat ve İngiltere'nin güneybatısındaki güzel Devon'danım.

2017 yılında Budapeşte'de başlayan öğretmenlik serüvenim beni Java, Endonezya üzerinden Malta'ya getirdi. Bu deneyimleri yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum: Bizimki gibi başka bir iş yok!

Derslerim rahat ama ilgi çekici. İngilizcenizi benzersiz ve yaratıcı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olmak için ilginç bağlamlar kullanıyoruz. Derslerimi öğrencilerimin ihtiyaçlarına göre şekillendiririm.

Boş zamanlarımda durmaksızın yaratıcılığımın peşinden koşuyorum - eskiz, tasarım ve yapım. Ayrıca yemek pişirmeyi ve okumayı da seviyorum ama beni okyanus tabanında veya kırsalda yürüyüş yaparken kolayca bulacaksınız.

Chantelle RossChantelle Ross: TEFL

Merhaba! Ben Chantelle ve Dundee, İskoçya'dan TEFL nitelikli bir öğretmenim.

Malta'ya taşınmak ve Maltalingua'da öğretmenlik yapmak, verebileceğim en iyi karardı. Personel çok cana yakın ve ilgili, daha iyi bir ekip isteyemezdim!

Maltalingua'da okumak için gelen uluslararası öğrencilerden yeni insanlarla tanışmayı ve farklı kültürler hakkında bilgi edinmeyi seviyorum. Öğretmenlik benim tutkum ve Oyunculuk ve Performans Lisansım (Hons) ile her zaman dersleri ilgi çekici, hafif yürekli ve eğlenceli hale getirmenin yollarını buluyorum.

Sınıf ortamında karşılıklı saygı çok önemli olduğu için öğrencilerle iyi bir ilişki kurmayı seviyorum. Amacım öğrencilerimin İngilizce olarak rahat ve güvenli bir şekilde konuşmalarını, yazmalarını ve okumalarını sağlamak olduğu için çok destekleyici bir öğretmenim.

Amber McManusAmber McManus: TEFL, Biyoloji ve Biyofarmasötik Biliminde BSc

Merhaba, ben Amber, İrlanda'dan TEFL nitelikli bir öğretmenim ve Biyoloji ve Biyofarmasötik Bilimler alanında lisans derecem var.

Maltalingua ile bu yıl Mayıs ayında çalışmaya başladım ve destekleyici ve arkadaş canlısı bir ekiple çalışmak inanılmaz bir yolculuktu. İngilizce öğretmek ve öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak konusunda tutkuluyum.

Her öğrencinin kendini rahat hissedeceği rahat bir sınıf ortamı yaratmanın şart olduğuna inanıyorum. Yeni insanlarla tanışmayı seviyorum ve okullarımızın çok kültürlü topluluğunda mümkün kılınan farklı kültürler hakkında bilgi edinmekten keyif alıyorum.

Sizinle burada, Maltalingua'da buluşmayı dört gözle bekliyorum!

Shane MurphyShane Murphy: TEFL

Merhaba millet! Benim adım Shane ve İrlanda'dan yüksek motivasyonlu, TEFL sertifikalı, ESL eğitmeniyim.

Yabancı Dil olarak İngilizce öğretmek, Sosyoloji ve Sosyal Politika alanındaki uluslararası lisans derecem boyunca bile uzun zamandır bir hedefim olmuştur. Maltalingua için nispeten yeni olmasına rağmen, hayatım boyunca buradaymışım gibi hissediyorum! Bu, öğrettiğim ve öğretmeye devam ettiğim birçok öğrenci tarafından paylaşıldığına inandığım bir duygu.

Maltalingua'nın öğrencilere mükemmel bir çalışma-yaşam dengesi sağladığına ve İngilizce öğrenim kariyerinize başlamak, devam etmek veya gerçekten yeniden başlamak için mükemmel bir yer olabileceğine gerçekten inanıyorum. Okulun çok kültürlü doğası, hem personel hem de öğrenciler arasında gelişim, eğitim, neşe ve hafıza oluşturma için bir alan sağlar.

Yakın gelecekte sizinle Maltalingua'da buluşmayı dört gözle bekliyorum!

Jo Montebello: CertTESOLJo Montebello

Benim adım Joe Montebello ve Avustralya'daki Cert Tesol'da akredite bir öğretmenim. Genel İngilizce, Dilbilgisi, Konuşma, İş İngilizcesi ve IELTS Hazırlık alanlarında uzmanım.

Eğitim, kişisel gelişim ve dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere yabancı dil olarak İngilizce öğretmeye odaklanan 15 yıllık öğretmenlik deneyimim var.

Amacım, öğrencilerin öğrenmelerinde kendilerini rahat ve kendinden emin hissetmeleri için samimi ve rahat bir sınıf ortamı yaratmaktır.
 

Anne VellaAnne Vella: CertTesol

Ben Anne ve son otuz beş yıldır aralıklı olarak İngilizce dilini öğretiyorum. Çok kültürlü bir ortamda çalışmaktan ve öğrencilerimin geliştiğini görmekten ve aynı zamanda kendime güven içinde büyüdüğümden özellikle yabancı öğrencilere İngilizce öğretmeyi seviyorum. Aslında, EFL öğretmek kesinlikle tutkularımdan biri ve son derece tatmin edici bulduğum bir şey.

Yerel olarak birkaç EFL okulunda çalışmış biri olarak, Maltalingua'nın gerçekten eşsiz bir dil okulu olduğunu ve size çok özel bir deneyim sunabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Sadece öğretmenlerin değil, tüm personelin son derece destekleyici olduğunu göreceksiniz. Evde hissetmek ve aile tipi bir atmosferde rahatlamak, öğrenme hızınızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

İş İngilizcesi öğretiminde ek eğitim almış nitelikli bir öğretmen (Cert. Tesol, İngiltere) olmanın yanı sıra, Sosyoloji alanında üniversite mezunuyum ve lisansüstü düzeyde Özel Eğitim okudum.