Öğretmenlerimiz

Maltalingua öğretmenleri Anadili İngilizce seviyesindedir ve dünyanın her yerinden bize gelirler. Öğretim kadromuzun uluslararası düzeyde tanınan bir Cambridge Üniversitesi CELTA (Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretme Sertifikası) veya DELTA (Diğer Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretme Diploması) yeterliliğine (veya eşdeğeri) sahip olması gerekir. Öğrencilerle tanıdık ve bireysel olarak etkileşim kuran arkadaş canlısı, olgun, iyi eğitimli ve enerjik öğretmenleri işe almaya odaklanıyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin başarısı için çok önemlidir ve müfredatımızın başarılı bir şekilde hazırlanmasının anahtarıdır.

Hem sınıf içinde hem de dışında bireysel öğretmen ve öğrenci entegrasyonunu teşvik ediyoruz ve bu nedenle öğretmenler günlük okul aktivitelerine çok fazla dahil oluyorlar ve sıklıkla okul sosyal aktivitelerinde öğrencilere eşlik ediyorlar.

Herhangi bir dil okulunun başarısının büyük ölçüde öğretmenlerinin gücüne bağlı olduğuna inanıyoruz. Maltalingua akademik ekibi, İngilizce'yi Yabancı Dil olarak öğretmek için özel olarak eğitilmiştir ve modern EFL öğretim felsefemizi dahil etmek ve öğrencilerimiz için dersleri uyarlamak zorundadır.

  
Carine WightCarine Wight: CELTA, BA Sanat Tarihi ve Fransızca

Merhaba! Ben Carine ve Maltalingua'da CELTA nitelikli bir öğretmenim. Ben İskoçyalıyım

Okulda harika bir atmosfer var ve tüm personel inanılmaz derecede motive ve destekleyici.

İskoçya'da bol miktarda kültür ve yaratıcılıkla dolu yağmurlu ama heyecan verici bir şehir olan Glasgow'luyum! Geçmişteki öğretim deneyimim çoğunlukla genç öğrencilerle ilgilidir.

Çocuklara ve gençlere öğretmeyi seviyorum çünkü dersler enerji dolu ve her gün çok farklı! Ek olarak, Glasgow Üniversitesi'nden Fransızca Sanat Tarihi alanında lisans derecem var.

 

Dudley BakerDudley Baker: CELTA, BA (Hons) Felsefe ve Medya Çalışmaları

Selamlar! Ben Dudley'im ve dünyanın her yerinden farklı insanlar ve kültürler hakkında bilgi edinmekten büyük memnuniyet duyuyorum.

Benim için öğretmek macerayla ilgilidir ve her günü yeni bir gün olarak görüyorum. Tanıştığım insanlardan çok şey öğreniyorum ve herkesin anlatacak bir hikayesi olduğuna inanıyorum.

Malta'ya gelmeden önce Endonezya, Java'da öğretmenlik yapıyordum. Uzun yıllar orada yaşadım ve unutulmaz bir deneyimdi. Ama artık memleketim olan İngiltere'ye yakın bir yere dönme zamanı gelmişti. Kendimi bir öğretmen olarak ifade etmek için daha sıcak, daha sıcak bir yer olmasını umamazdım, Maltalingua öğrenmek ve öğretmek için gerçekten eşsiz bir yer.

Sınıfta her zaman açık tartışmayı teşvik ederim ve bir katılım atmosferini sürdürmeyi severim - herkesin bir fikri vardır! Felsefeye karşı güçlü bir ilgim var, bu yüzden düşünce deneylerini keşfetmeyi ve önemli konuları araştırmayı seviyorum. CELTA kalifikasyonuna sahibim ve Felsefe Lisans (Onur) derecesine sahibim. Boş zamanlarımda klavyelerimle tuhaf ve harika müzikler yapmayı seviyorum, yaratıcılığı seviyorum!

 

Kirstie AttardKirstie Attard: TEFL, İngilizce Lisansı / Romantik ve Viktorya Dönemi Edebiyat Çalışmaları Yüksek Lisansı

 

Adım Kirstie ve Malta'dan TEFL nitelikli bir öğretmenim.

2015'ten beri Maltalingua'da öğretmenlik yapıyorum ve bunu seviyorum. Farklı kültürlerden yeni insanlarla tanışmayı ve her yaştan insana öğretmeyi seviyorum.

Derslerimi olabildiğince eğlenceli ve ilginç hale getirmeyi ve öğrencilerin gelişebileceği rahat bir ortam sağlamayı hedefliyorum.

Ayrıca Romantik ve Viktorya Dönemi İngiliz Edebiyatı Çalışmaları alanında yüksek lisansım var ve her zaman elimde bir kitapla bulunabilirim. Müziği, tiyatroyu ve geldiğim güzel adayı da çok seviyorum.


Maria ThuliMaria Thuli: TEFL

Herkese merhaba! Benim adım Maria ve Ekim 2016'da öğretmenliğe başladığım Maltalingua'da öğretmenim.

1998'den beri İngilizceyi yabancı dil olarak öğretiyorum, burada Malta'da ve yaşadığım İsviçre'nin Almanca konuşulan bölümünde, piyano performansının yanı sıra her yaş grubundan ve seviyeden öğrencilere İngilizce öğretti ( bu benim ikinci mesleğim) 13 yıldır.

Öğretmek benim tutkum! Öğrencilerin öğrenmekten zevk aldıklarını ve aynı zamanda becerilerini sürekli olarak geliştirdiklerini görmek beni harika buluyor.

Maltalingua'da öğretmen olmak harika bir deneyim oldu ve buradaki güler yüzlü ve profesyonel ekibi ve dünyanın her yerinden gelen öğrencilerimizin gerçekten öğrenmeye hevesli ve bu nedenle öğretmenin gerçek bir zevk olduğu gerçeğini gerçekten takdir ediyorum! Maltalingua'da sizinle burada buluşmayı dört gözle bekliyoruz!


Rachel YoungRachael Young: CELTA

Merhaba, ben Rachael ve İskoçyalıyım. Yeniden eğitim alma ve yurtdışına taşınmaya karar verdim ve şimdi Malta'da CELTA nitelikli bir öğretmenim. Maltalingua ile geçen yıl Haziran ayında başladım ve geriye bakmadım. Okul neredeyse bir aile gibi ve güçlü ve destekleyici bir öğretim ekibimiz var.

Öğrencilerimizle tanışmaktan gerçekten zevk alıyorum ve benden İngilizce öğrendikleri kadar kendimi onlardan öğrenirken buluyorum. Çok çalışıyoruz ama ödül, öğrencilerimizin nasıl geliştiğini ve geliştiğini görmekten geliyor.

Malta'yı seçtiğim için mutluyum ve Maltalingua beni seçti, eminim bize katıldığınızda da aynı hissedeceksiniz. Öğretmediğim zamanlarda okumaktan ve yemek yapmayı seviyorum.


Ffion SleemanFfion Sleeman: CELTA / IELTS EXAMINER, Çeviri Yüksek Lisans Derecesi

Herkese merhaba! Benim adım Ffion ve Galli olmaktan şiddetle gurur duymama rağmen, hayatımın yarısından fazlasını çeşitli ülkelerde yaşayarak ve çalışarak geçirdim, bu da bana birçok farklı ülke ve kültür hakkında daha fazla şey öğrenmek için büyük bir takdir ve susuzluk verdi. elimden geldiğince.

Malta'da nispeten yeniyim, ancak ülkenin renkli insanlarına ve nefes kesen manzaralarına çoktan aşık oldum - eminim öyle olacak! Bununla birlikte, beni en çok şaşırtan şey, Maltalingua'daki ferahlatıcı benzersiz atmosfer oldu, çünkü İngilizce öğretmeni olarak on iki yıllık deneyimim boyunca, akademik standartların zorlayıcı olduğu halde, bu kadar sıcak ve işbirlikçi bir atmosfere hiç rastlamadım. odak noktası her zaman öğrencilerin ve personelin refahıdır.

Sertifikalı bir CELTA öğretmeni olmanın yanı sıra, uluslararası üne sahip (ve korkulan!) IELTS sınavı da dahil olmak üzere çeşitli Cambridge sınavları için deneyimli bir resmi sınav görevlisiyim. Buna ek olarak, Fransızca ve İspanyolca lisans ve Çeviri alanında yüksek lisans derecesine sahip hevesli bir dilbilimciyim ve öğrencilerin kendi dillerini bulmalarına yardımcı olmak için dil öğrenme tutkumdan yararlanıyorum.


Ruth ThompsonRuth Thompson: TEFL, BA İngiliz Edebiyatı ve Yaratıcı Yazarlık

Benim adım Ruth ve üç yıldan fazla öğretmenlik / özel ders deneyimine sahip TEFL nitelikli bir ESL Öğretmeniyim.

İngiliz Edebiyatı ve Yaratıcı Yazarlık bölümlerimi tamamlarken üniversitemde birinci sınıf İngiliz Edebiyatı / Dili (ve Yaratıcı Yazma ve Yabancı Dil) lisans öğrencileri için öğretmen olarak çalıştım.

Bunun ve genel olarak öğretmenin en zorlayıcı kısmı, öğrencilerimin dereceleri boyunca gelişmelerini ve gelişmelerini izlemekti.

Bana öğretmek didaktik bir platformdur ve başkalarına yardım etmek için bilgi vermek, derinden tutkulu olduğum bir şeydir.

Malta'ya taşınacak ve hayalimdeki yurtdışında öğretmenlik mesleğini gerçekleştirecek kadar şanslı olduğum için çok minnettarım.

Anne VellaAnne Vella: CertTesol

Ben Anne ve son otuz beş yıldır aralıklı olarak İngilizce dilini öğretiyorum. Çok kültürlü bir ortamda çalışmaktan ve öğrencilerimin geliştiğini görmekten ve aynı zamanda kendime güven içinde büyüdüğümden özellikle yabancı öğrencilere İngilizce öğretmeyi seviyorum. Aslında, EFL öğretmek kesinlikle tutkularımdan biri ve son derece tatmin edici bulduğum bir şey.

Yerel olarak birkaç EFL okulunda çalışmış biri olarak, Maltalingua'nın gerçekten eşsiz bir dil okulu olduğunu ve size çok özel bir deneyim sunabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Sadece öğretmenlerin değil, tüm personelin son derece destekleyici olduğunu göreceksiniz. Evde hissetmek ve aile tipi bir atmosferde rahatlamak, öğrenme hızınızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

İş İngilizcesi öğretiminde ek eğitim almış nitelikli bir öğretmen (Cert. Tesol, İngiltere) olmanın yanı sıra, Sosyoloji alanında üniversite mezunuyum ve lisansüstü düzeyde Özel Eğitim okudum.