Maltalingua mugallymlary bilen duşuşyň

Maltalingua öğretmenleri Anadili İngilizce seviyesindedir ve dünyanın her yerinden bize gelirler. Öğretim kadromuzun uluslararası düzeyde tanınan bir Cambridge Üniversitesi CELTA (Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretme Sertifikası) veya DELTA (Diğer Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretme Diploması) yeterliliğine (veya eşdeğeri) sahip olması gerekir. Öğrencilerle tanıdık ve bireysel olarak etkileşim kuran arkadaş canlısı, olgun, iyi eğitimli ve enerjik öğretmenleri işe almaya odaklanıyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin başarısı için çok önemlidir ve müfredatımızın başarılı bir şekilde hazırlanmasının anahtarıdır.

Hem sınıf içinde hem de dışında bireysel öğretmen ve öğrenci entegrasyonunu teşvik ediyoruz ve bu nedenle öğretmenler günlük okul aktivitelerine çok fazla dahil oluyorlar ve sıklıkla okul sosyal aktivitelerinde öğrencilere eşlik ediyorlar.

Herhangi bir dil okulunun başarısının büyük ölçüde öğretmenlerinin gücüne bağlı olduğuna inanıyoruz. Maltalingua akademik ekibi, İngilizce'yi Yabancı Dil olarak öğretmek için özel olarak eğitilmiştir ve modern EFL öğretim felsefemizi dahil etmek ve öğrencilerimiz için dersleri uyarlamak zorundadır.
 

Rachel YoungRachael Young: CELTA

Merhaba, ben Rachael ve İskoçyalıyım. Yeniden eğitim alma ve yurt dışına taşınma kararı aldım ve şimdi Malta'da CELTA nitelikli bir öğretmenim. Maltalingua ile Haziran 2017'de başladım ve geriye bakmadım. Okul neredeyse bir aile gibi ve güçlü ve destekleyici bir öğretim ekibimiz var.

Öğrencilerimizle tanışmaktan gerçekten zevk alıyorum ve onlardan İngilizce öğrendikleri kadar kendimi onlardan öğrenirken buluyorum.

Çok çalışıyoruz ama ödül, öğrencilerimizin nasıl geliştiğini ve geliştiğini görmekten geliyor.

Malta'yı seçtiğim için mutluyum ve Maltalingua beni seçtiği için, bize katıldığınızda da aynı şeyi hissedeceğinize eminim.

Öğretmediğim zamanlarda okumayı ve yemek yapmayı seviyorum.
 


Paul AtkinsPaul Atkins: CELTA, DELTA, BSc (Hons) Ekoloji, Uygulamalı Dilbilim Yüksek Lisansı.

Merhaba, benim adım Paul Atkins ve İngiltere'de Brighton'lıyım. 30 yılımı öğretmen, öğretmen eğitmeni ve akademik yönetici olarak geçirdim; Dil okullarında, serbest danışman olarak ve Birleşik Krallık'ta bir kolejde çalıştım.

Birkaç yıl önce, en çok sevdiğim şeyi yaparak, öğreterek dünyayı dolaşmaya karar verdim ve işte buradayım. Benim öğretmenliğim mi? İyi öğretimin iyi sonuçlarından anlaşılacağına kuvvetle inanıyorum, bu yüzden öğrencilerimin mümkün olduğunca çok şey öğrenmelerini istiyorum.

Nasıl öğrendiğimize hayran kaldım ve bireyler olarak onlar için en iyi olanı bulmak için öğrencilerimle bağlantı kurmaya çalışıyorum. Dilbilgisini seviyorum (kim sevmez ki?), ancak sözlü iletişim dil öğrenmenin kalbinde yer alır. Yani, seviye ne olursa olsun, derslerim bolca konuşma ve akıcılık pratiği ve - umarım - eğlence içerir.

DELTA'ya, birinci sınıf bir Lisansa ve Uygulamalı Dilbilimde Yüksek Lisansa sahibim. İş dışında ben bir gezgin, tüplü dalgıç, okuyucuyum ve doğayı ve kırsalı seviyorum. Günahlarım için memleketim futbol takımı Brighton & Hove Albion'un büyük bir hayranıyım.

Elisa MissiagiaElisa Missiagia: CELTA

"Herkese merhaba! Kendimi tanıtmama izin verin. Adım Elisa :)

Çeviri alanında lisans derecemden ve tur lideri yeterliliğimden sonra, en büyük tutkularımdan birinin peşinden gitmek için çalışmaya geri dönmeye karar verdim: ÖĞRETİM.

CELTA kalifikasyonumu başarıyla aldım ve şu anda Malta'da yaşıyorum. İngilizce öğrenmenin herkes için uygun olduğuna inanıyorum. Bu sadece size en uygun olanı arama meselesidir.

Bu yüzden derslerimde yeni yöntem ve teknikleri denemeyi seviyorum. Tek anahtar kelime HAVING EĞLENCE ve bunun mümkün olduğuna söz veriyorum!

Maltalingua, yaratıcılığımı ifade eden bu yaklaşımı araştırmam için bana bir şans veriyor. Atmosfer o kadar samimi ki kendinizi evinizde hissediyorsunuz! Hem öğrenciler hem de öğretmenler için insan ve profesyonel olarak gelişme imkanı vardır. Gemiye hoşgeldiniz!

Giselle GenoveseGiselle Genovese: TEFL

Arkadaşlarım benden sık sık eğlenceyi seven, neşeli, enerji dolu ve pozitif enerjilerle dolu Giselle olarak bahsederler ve sanırım böyle düşünmekte haksız değiller.

Olmak istediğim hayvanı seçmem istense, özgürce uçabilmek ve doğanın güzelliğine hayran kalabilmek için kesinlikle bir kuş olmayı çok isterdim. Doğanın ortasında, yaşadığımız dünyanın koşuşturmacasından uzakta, içimde huzur ve dinginlik hissediyorum.

Tutkularım yüzmek, yürümek, okumak ve son olarak, ama kesinlikle en az değil, seyahat etmektir. Açık bir zihinle düşünebilmek ve normalde vaktim olmayan şeylere odaklanabilmek için yalnız yürümeyi seviyorum. Kendimi öğretmenlik dışında başka işler yaparken görmüyorum çünkü öğrenciler bana beni ben yapan güç ve motivasyonu veriyor.

Şimdiye kadar öğretmenlik kariyerimde yolumu geçen yüzlerce öğrenciye sonsuza kadar minnettarım çünkü çok farklı ve ilginç kültürler öğrendim ve bunun için enerjim olana kadar bunu yapmaya devam etmeyi umuyorum. Maltalingua'ya yeni katıldım ve daha mutlu olamam çünkü böyle bir ortama mükemmel bir şekilde uyduğumu hissediyorum... öğretmenler, (meslektaşlarım) birlikte çalışmak çok güzel ve burada kendimi evimde gibi hissediyorum.

Barry MoloneyBarry Moloney: CELTA

Merhaba. Benim adım Barry ve Eylül 2021'den beri Maltalingua ile birlikteyim.

Malta'yı ilk kez 2018'de bir tatil için ziyaret ettim ve orada karar verdim ve sonra bir gün uzun süreli olarak buraya taşınmaya karar verdim ve şimdi buradayım.

2018'de bile gözüm Maltalingua'daydı - gördüklerime dayanarak okulda çok çekici ve havalı bir şey varmış gibi görünüyordu - ve şimdi hiç şüphesiz ilk izlenimlerimin doğru olduğunu söyleyebilirim.

Öğrenmenin eğlenceli olduğuna ve olması gerektiğine kesinlikle inanıyorum ve sınıfa enerji ve biraz mizah getirmeye çalışıyorum. İşin en sevdiğim yanı öğrencilerin ilerlemesini görmek.

Ben CookBenjamin Cook: TEFL

Merhaba, benim adım Ben ve İngiltere'de Barnsley'den TEFL nitelikli bir öğretmenim.

Son 10 yılımı birkaç farklı ülkede öğretmen ve akademik yönetici olarak çalışarak geçirdim.

Yeni insanlarla tanışmaktan ve onlar hakkında bilgi edinmekten gerçekten keyif alıyorum, bu yüzden çok sayıda farklı ülkeden bu kadar çok insanla tanışma şansına sahip olduğum Maltalingua ile çalışmaktan çok mutluyum.

Öğretim tarzım öğrenci odaklı, rahat ve arkadaş canlısıdır. Onların da her zaman yüzlerinde bir gülümseme olmasını istiyorum ve umuyorum. Öğretmediğimde yeni şeyler öğrenmenin, yeni deneyimler denemenin ve yeni yerler keşfetmenin büyük bir hayranıyım.

Andrew McHughAndrew McHugh: CELTA

"Merhaba, ben Andrew, Dublin'den; Maltalingua'ya hoş geldiniz. Daha rahat bir yaşam tarzı, iyi yemek/şarap ve çok sayıda açık hava etkinliği, yani yelkencilik arayışıyla 2021'de Malta'ya taşındım.

Eğitim, öğretim ve yaşam boyu öğrenmenin mantrası konusunda tutkuluyum, 2014'ten beri İngilizce öğretiyorum. EFL öğretim deneyimim Genel, İş İngilizcesi ve EAP/ESP'yi içeriyor.

İster zevk/sınav hazırlığı için İngilizce öğreniyor olun, bir İngilizce öğretmeni olarak amacım, İngilizce dil becerilerinizi toplu veya bireysel olarak geliştirmenize/mükemmelleştirmenize yardımcı olmaktır. Öğrenci özerkliğini teşvik ediyorum, çeşitli metodolojiler ve kaynaklar kullanarak pratik, öğrenci merkezli, etkileşimli ve heyecan verici dersler veriyorum.

Malta, İngilizce dil yolculuğunuza başlamak veya devam etmek için pastoral bir Akdeniz konumudur. Umarım, seni yakında görürüm!

Sam O'BrienSam O'Brien: CertTesol

Selam! Benim adım Sam, Londra'dan geliyorum ve yaklaşık 7 yıldır öğretmenim.

Bu süre zarfında Meksika, Çin, Portekiz, Slovakya, İtalya ve ayrıca Maltalingua'da çalıştım. Öğretmekten çok zevk alıyorum çünkü birine yeni ve faydalı bir şey öğrettiğimde gerçek bir başarı duygusu alıyorum. Öğretmenlik elbette birçok zorluğu beraberinde getirir, ancak aynı zamanda son derece ödüllendirici bir meslektir.

Öğretmenlik dışında en büyük tutkum futbol. Manchester United'ın sıkı bir destekçisiyim, ancak her takımı izlemekten zevk alıyorum ve oyuncular, ligler, organizasyonlar vb. ile ilgili gelişmeleri takip etmeyi seviyorum. Ayrıca ara sıra bir sınav yöneticisiyim ve bir sınav web sitesine oldukça düzenli olarak katkıda bulunuyorum. Yani evet, futbol ve bilgi yarışması - tipik bir İngiliz!

Daha önce 2020'de Maltalingua için çalıştım ve geri dönmeye karar verdim çünkü okulun hem öğrenciler hem de öğretmenler için gerçekten destekleyici ve sevecen bir ortamı var. Sizinle çalışmayı dört gözle bekliyorum ve umarım bizimle kaldığınız sürenin tadını çıkarırsınız!

Daniel BrowneDaniel Browne: TEFL

Selam. Benim adım Daniel ve Dublin, İrlanda'dan TEFL nitelikli bir öğretmenim. Malta'ya gelmek hayatımın en iyi kararlarından biriydi.

Burada çok fazla arkadaş edindim ve kendim ve genel olarak hayat hakkında çok şey öğrendim. Oldukça sabırlı bir öğretmen olduğumu hissediyorum. 11 yaşımdan itibaren ailem, kendi yaşımdaki öğrencilerin evimde İngilizce yaşamaları ve pratik yapmaları için İrlanda'da ev sahibi bir aileydi.

İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve daha fazlası gibi Avrupa'nın her yerinden geldiler. Bu bana İngilizce öğrencilerle konuşma ve onlara nasıl okuma, yazma ve özgüvenle konuşmayı öğretme sabrını ve anlayışını verdi.

Yeni insanlarla tanışmayı seviyorum ve Maltalingua'daki tüm sevimli öğretmenler ve personelle tanıştığım için çok mutluyum!

Michelle Caruana MontebelloMichelle Caruana Montebello: TEFL

"Merhaba! Adım Michelle Caruana Montebello ve Malta'lıyım. Çok küçük yaşlardan beri diller ve edebiyat benim için her zaman bir tutkuydu ve bu yüzden bunu kariyerim yapmaya karar verdim.

TEFL kursumu bitirdikten sonra üniversitedeyken yabancı dil olarak İngilizce öğretmeye başladım. O zamandan beri eğitim sektöründe çeşitli rollerde yer aldım; öncelikle bir öğretmen olarak, aynı zamanda bir proje koordinatörü ve yöneticisi olarak.

Bilgiyi aktarmayı ve öğrencilere hedeflerine ulaşmaları için gerekli becerileri vermeyi sevdiğim için öğretmek benim tutkum. Bir dizi dil okulunda ve uluslararası bir okulda çalıştım. Bu tür kurumların öğrencilere sadece akademisyenleri değil, aynı zamanda bir başka ilgi alanım olan küresel becerileri de öğrenmeleri için sunduğu çok kültürlü ortamı gerçekten seviyorum.

Ders vermediğim zamanlarda zamanımı okuyarak geçirmeyi seviyorum, özellikle Agatha Christie - zamansız bir klasikten daha iyi bir şey yok! Ayrıca seyahat etmeyi ve yeni kültürler öğrenmeyi severim. Tüm öğrencilerin öğrenme deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanabilecekleri eğlenceli ve ilgi çekici bir atmosfer yaratmaya çalıştığım sınıfıma sizi davet etmeyi dört gözle bekliyorum.

Gill PritchettGillian Pritchett: CELTA

Merhaba, ben Gillian. İngiltere'de doğup büyüdüm ama çok seyahat ettim, Fransa ve Almanya'da ve 12 yıl Kanada'da yaşadım.

Yıllar önce ilk ziyaretimden beri bir Malta hayranıyım ve burada uzun zaman geçirmeyi seviyorum. Destekleyici meslektaşlar ve motive olmuş öğrenciler sayesinde Maltalingua için çalışmak gerçek bir keyiftir.

Yüz yüze ve daha yakın zamanlarda çevrimiçi olarak CELTA nitelikli ve çok deneyimli öğretim görevlisiyim. Odak noktam iş İngilizcesi, çünkü uluslararası iş kariyerim, öğrencilerin İngilizcelerini mümkün olduğunca gerçek yaşam bağlamlarında kullanmalarına gerçekten yardımcı olabileceğim anlamına geliyor. Uzmanlık alanlarım finans, strateji, pazarlama, müzakereler ve İKY.

Üniversitede Fransızca ve Coğrafya okuduktan sonra muhasebeci olmaya hak kazandım. Ayrıca Avrupa Endüstriyel ilişkiler ve İK alanında yüksek lisansım ve Pazarlama Yönetimi alanında yüksek lisans diplomam var.

Başka ülkeleri keşfetmekten, dil öğrenmekten, okumaktan ve spor yapmaktan, özellikle koşu ve bisiklete binmekten keyif alıyorum. Ve.. Ben nitelikli bir gong uygulayıcısıyım..."

Chantelle RossChantelle Ross: TEFL

Merhaba! Ben Chantelle ve Dundee, İskoçya'dan TEFL nitelikli bir öğretmenim.

Malta'ya taşınmak ve Maltalingua'da öğretmenlik yapmak, verebileceğim en iyi karardı. Personel çok cana yakın ve ilgili, daha iyi bir ekip isteyemezdim!

Maltalingua'da okumak için gelen uluslararası öğrencilerden yeni insanlarla tanışmayı ve farklı kültürler hakkında bilgi edinmeyi seviyorum. Öğretmenlik benim tutkum ve Oyunculuk ve Performans BA (Hons) ile dersleri ilgi çekici, neşeli ve eğlenceli hale getirmenin yollarını her zaman buluyorum.

Sınıf ortamında karşılıklı saygı çok önemli olduğu için öğrencilerle iyi bir ilişki kurmayı seviyorum. Amacım öğrencilerimin İngilizce olarak rahat ve kendinden emin bir şekilde konuşmalarını, yazmalarını ve okumalarını sağlamak olduğu için çok destekleyici bir öğretmenim.


Jo Montebello Jo Montebello: CertTESOL

Benim adım Jo Montebello ve Avustralya'dan Cert Tesol tarafından akredite edilmiş bir öğretmenim.

Genel İngilizce, dilbilgisi, akıcı konuşma, iş İngilizcesi ve IELTS hazırlığı konularında uzmanım.

Eğitim, kişisel gelişim ve dünyanın her yerinden öğrencilere yabancı dil olarak İngilizce öğretmeye odaklanan 15 yıllık öğretmenlik deneyimim var.

Amacım, öğrencilerin öğrenirken kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri için samimi ve rahat bir öğretim ortamı yaratmaktır.