Gençler için Malta’da İngilizce Kursları

Maltalingua, sınıf içi ve dışı geniş bir iletişimsel öğrenme aktiviteleri yelpazesine odaklanan modern dil öğretim yöntemleri kullanır.

Junior İngilizce programımız özellikle genç öğrenciler için tasarlanmış olup farklı yaş gruplarına ve Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'na göre farklı seviyeleri hedefleyerek sunulur. Kurslarımız ayrıca Eğitim Bakanlığı standartlarına ve EFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce) izleme kuruluna uygun olarak düzenlenmiştir.

Sınıf zamanlaması, pazartesiden cumaya haftada 20 ders (15 saat) şeklinde düzenlenmiştir ve dersler öncelikle iletişimi geliştirmeye, dilbilgisi kurallarının doğru kullanımına ve kelime haznesi ve telaffuzun geliştirilmesine odaklanır.

Sınıf dışında, amaçlı öğrenme programımız, öğrencilerin eğlenceli ve resmi bir İngilizce konuşma ortamında öğrendiklerini uygulamalarını teşvik eder.

İngilizce öğrenme yaklaşımımız, dil aktif olarak uygulandıkça, öğrencinin becerileri ve özgüveni o kadar çabuk gelişir. Bu, her gün İngilizce'nin öğrenim sınıfı dışında kullanıldığı uluslararası bir ortamda daha iyi çalışır.

Öğrenciler gelmeden önce uygun düzeyde yerleştirildikleri bir yerleştirme sınavına katılırlar. Öğrenciler düzenli olarak öğretmenleri tarafından takip edilir ve değerlendirilir, ve kursun sonunda resmi bir okul sertifikası verilir. Okulumuzun not sistemi, evrensel Ortak Avrupa Dil Referansları düzeyi özelliklerine dayanmaktadır.

Tüm öğretim materyalleri okul tarafından sağlanmaktadır, ancak öğrencilerin kendi not defteri ve yazı gereçlerini getirmesi istenmektedir.