Covid-19 güncellemeleri - (14.04.22)

Bu olağanüstü zamanlarda, Maltalingua, COVID-19 ile mücadeleye yönelik ulusal çabayı desteklemek için sürekli olarak hızla değişen durumu gözden geçiriyor. Bu arada Başbakanımız, vaka sayısının daha fazla artmaması için alınması gereken COVID-19 tedbirlerine ilişkin güncel yönergelerle düzenli olarak ulusa sesleniyor.

Bu belgedeki ana mesaj, tüm öğrencilerimize, Sağlık Otoritesi tarafından yayınlanan yönergelere uygun olarak güvenliklerini sağlamak için gerekli tüm önlemleri aldığımız konusunda tekrar güvence vermektir.

Sosyal mesafe ve hijyen, enfeksiyonun yayılmasını azaltmak için temelde bir halk sağlığı önlemi olsa da, ortak endişeler olduğunu ve bu belgenin bunları ele almak için oluşturulduğunu biliyoruz.

Okul Binaları:

Okul binalarında sosyal mesafe ve hijyen önlemleri şu şekilde uygulandı: -

  • Sınıflar arasında yeterli mesafe.
  • Resepsiyon alanına Perspex ekranların montajı.
  • Kapı kolları, masalar, merdiven korkulukları gibi yüzeylerin düzenli temizliğinin sağlanması.
  • Tuvalet tesislerinin düzenli temizliği – herhangi bir anda izin verilen maksimum kişi sayısı belirtilir.
  • Okul binasında yeterli dezenfektan dağıtıcıları sağlamak.
  • Öğrencilerin okul binalarına ve sınıflara girmeden önce ellerini dezenfekte etmelerini sağlamak.

Konaklama:

Pansiyonumuzda yönetmeliklere uygun olarak sosyal mesafe önlemleri alınmıştır. Hijyen ve sosyal mesafe ile ilgili COVID bilgileri görüntülenir ve Konaklama Amirimiz varışta kuralları işaret edecektir. Öğrencilerin sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymamaları durumunda uyarı yapılacak ve uyulmaması durumunda okuldan ayrılmaları istenecektir.