Ebeveynler için Bilgiler - Öğrenci Alanı

Sevgili ebeveynler,

Dil tatil partneriniz olarak Maltalingua'yı seçtiğiniz için çok memnunuz!

Katılımcılarımızın çoğu, ailelerinden ve arkadaşlarından uzakta, yabancı bir ülkeye ilk yolculuklarını yapacaklar. Ve birçok ebeveyn için bu, çocukları ilk kez kendi başlarına evden uzakta olacaklar.

İlk kez evden uzakta olan her yaştan çocuk, tanıdık çevrelerini ve yaşam biçimlerini özleyebilir. Çocuğunuz yabancı bir ortam, dil ve kültürle ve ayrıca farklı yiyeceklerle karşı karşıya kalacaktır. Yerel gelenekler ve alışkanlıklar, özellikle ev sahibi bir ailenin yanında kalırken başlangıçta yeni ve garip görünebilir. Ayrılmadan önce, sizin ve çocuğunuzun bu belgelerle birlikte verilen “Davranış Kurallarını” dikkatlice okumanız önemlidir. Lütfen çocuğunuzun kuralları ve davranış kurallarını anladığından emin olun.

Bazı katılımcılar başlangıçta bu deneyimi ezici bulacaklardır. Diğerleri evini özleyecek. Bunlar yeni gelenlerimizle tekrar tekrar gördüğümüz normal tepkiler. Veli olarak sizi temin ederim ki okulumuz ve ekip liderleri bu koşulların farkındadır. Yerinde ekibimiz bu alanda büyük deneyime sahiptir ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına anlayış ve özenle cevap verecektir. Ekip liderleri, çocukları motive etmek ve onlara uygun şekilde bakmak için özel olarak eğitilmiştir. Herhangi bir endişeyi tartışmak ve çözmeye yardımcı olmak için hazırlar. Memleket hasreti için en iyi tedavi, yerleşmek ve yeni arkadaşlar edinmek için zaman ayırmaktır. Deneyimlerimize göre, ebeveyn teması mümkün olduğunca en aza indirildiğinde, çocukların yeni bir ortama uyum sağlamaları da daha kolaydır. Bu yüzden telefonda ne kadar az zaman kalırsa o kadar iyi!

Çocuğunuzun dil tatili sırasında özel bir endişeniz olması durumunda bize istediğiniz zaman ulaşabileceğinizi vurgulamak isteriz. Herhangi bir soru veya sorun ortaya çıkarsa, lütfen çocuğunuza tesisteki uygun irtibat kişisiyle derhal konuşmanın önemli olduğunu açıklayın. Bu, ev sahibi aile, ekip lideri veya öğretmen/denetmen olabilir. Endişelerin çoğu bu şekilde hızlı ve doğrudan çözülebilir.

Okulla kendiniz görüşmek isterseniz, aşağıdaki telefon numarasını kullanabilirsiniz: (+356) 2742 7570. Okul, çalışma saatleri dışında bir acil durum numarası sağlar: (+356) 7949 6915. numara sadece acil durumlar için, yani Pazartesi sabahı okul başlayana kadar bekleyemeyecek özel durumlar için kullanılmalıdır.

Çocuğunuza Malta'da keyifli bir yolculuk ve harika bir zaman diliyoruz.